lapsille pelikonsolia, valintana olisi noi vai pitäisikö tarjouksesta kytätä peräti Playstation 3:ta, huonoa ps3 olisi, ettie ps2 pelit käy siihen.
Mitä mieltä olette, kone tulisi vain lasten pelaamiseen, marion ja autopelien kaltaisia pelejä?
Xbox360 vai Playstation 2
12
1241
Vastaukset
- rndm
jos lapsille pelejä haluat,osta wii. siinä on marioita ja muutama autopelikin löytyy. se on paljon parempi lasten kone kuin playstation ja xbox. mariot ovat sitä paitsi pelkästään nintendon koneille, kuten wiille.
- mutta..
pelit tulisivat painottumaan enemmänkin autopeleihin.
- rndm
mutta.. kirjoitti:
pelit tulisivat painottumaan enemmänkin autopeleihin.
wiiltä löytyy ainakin mario kart wii ja excite truck.muitakin on,en vain muista nimiä,kun en itse pelaa paljoa autopelejä.
- moooooooooooooooooooooooooo...
xbox ei kannata kun siihen ei ole kuin 7 -18 pelejä
- riipppuuuu.....
Riippuu miten vanhoja lapsia.
Jos yli 8 niin xbox 360, mielummin kuin ps 2 koska ps 2 ei tehdä enään kauaa pelejä eikä grafiikkakaan ole kehuttava.
Mut jos on pienempiä kuin 8 niin kyl se nintendo wii olis se hyvä ostos- dfhgiödg
kyl siihen viel ainakin 2 vuotta tehdään pelejä, vanhoja pelejä saa todella halvalla ja mitkään 8 vuotiaat ei välitä mistä grafiikoista.
- Zmash
Kyllä Wii sopii yli 8-vuotiaillekin. Ja Xbox 360:llä on enimmäkseen vain K-15 pelejä. PS2 tai Wii olisi paras vaihtoehto lapsille. Oli minkä ikäisiä olikin.
- xbox 360
puolelle.
Xbox: paljon uusia pelejä, grafiikka, hinta. Huonoa, netti maksaa.
Ps3: Kallis, vähän pelejä, mut sisältää netin.
Ps2: Halpa, paljon pelejä, sisältää netin, Huonoa: uusia pelejä ei tulossa, grafiikka
Oi jospa ps3 olisi käynyt ps2 pelit, valinta olisi ollut ehdottomasti ps3.
No, mietitään ja katsellaan vielä;)- ps3 ehdottomasti
Jos elämä ei ole kiinni sadasta eurosta, niin suosittelen ehdottomasti PS3:Sta. Siitä on iloa pitkälle tulevaisuuteen mm. bluray-leffojen kanssa(joita esim videovuokraamoissa kohta nähdään vielä enemän).
PS3 tukee myös dolby digitalia, joten kunnon kotiteatterisarjalla saa äänipuolellakin enemmän irti kuin Xboxista.
Pitää muisdtaa että koneen ostat kai useammaksi vuodeksi, etkä vain vuodeksi, joten PS3 on silloin ehdoton valinta. Xbox kun on jo nyt vanhanaikainen. - liikkeellä
ps3 ehdottomasti kirjoitti:
Jos elämä ei ole kiinni sadasta eurosta, niin suosittelen ehdottomasti PS3:Sta. Siitä on iloa pitkälle tulevaisuuteen mm. bluray-leffojen kanssa(joita esim videovuokraamoissa kohta nähdään vielä enemän).
PS3 tukee myös dolby digitalia, joten kunnon kotiteatterisarjalla saa äänipuolellakin enemmän irti kuin Xboxista.
Pitää muisdtaa että koneen ostat kai useammaksi vuodeksi, etkä vain vuodeksi, joten PS3 on silloin ehdoton valinta. Xbox kun on jo nyt vanhanaikainen.ite ostin ps3 ekan version, kakkosen pelejä voi pelata. Mutta kun on pelannut ps3 pelejä, ei ps2 peljejä paljon viitti pelata. Lasten huoneessa ps2 mutta heillekin pitäisi ostaa jossain vaiheessa ps3.
Ja kyllä kakkosellekin pelejä vielä tehdään, ei sillä pelaaminen aivan heti lopu. joku väitti ettei ps3:lle ole paljon pelejä, itselle ainakin on aivan tarpeeksi, mutta jos hän tarkoitti lasten pelejä niin niitä ei kauheasti ole, enemmänkin k-16 ja k-18.
- niinpä niin
Xbox 360 halpisversio kuulostaisi selkeältä valinnalta tässä tapauksessa. ps2 alkaa jo auttamatta olemaan elinkaarensa ehtoopuolella.
Lapset kasvavat yllättävän nopeasti, Xboxille löytyy pelejä laidasta laitaan. Wii tuntuisi olevan lähinnä ylihintainen tuote, joka kuuluisi museoon.
Mikäli omaa taulutelevision ja haluaa katsoa elokuvia myös, ps3 olisi varmaankin silloin se oikea valinta. - Aku ankka
Kyl se xbox 360 on paras vaihtoehto lapsille(ja aikuisille).se on halpa mutta paljon (hyviä)pelejä.
Wii niin siihen kylästyy nopeasti mutta ehkä.
ps3. Grafiika huonompi kuin xbox360. mutta netti löytyy. Mutta pelit vähän aikuisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437397
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543683Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/522920Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1931861- 471541