minkälainen hintataso ibizalla on? esim. päivällinen ravintolassa, vesipullo kaupassa? alkoholi ja sisäänpääsymaksut?
minkälainen ikähaarukka? entäpä mitkä on ikärajat klubeille yms?
toi hintataso hieman kauhistuttaa kun on kuullut kaikenmaailman juttuja. mahdollisimman tuoreita tietoja kaipaan, kiitos :)
totuus Ibizasta
1
1067
Vastaukset
- Olin siellä
Hintataso lähes samaa, kun suomessa. Ravintoloissa, paikasta riippuen voi saada ihan edullisiakin annoksia, toisissa paikoissa hinnat taas voi olla päätä huimaavia.
Klubeille sisäänpääsy on erittäin kallista. Helposti arkena halvimmat noin 35 €! Joka mielestäni on jo paljon.
Rannalla aurinkotuoli maksoi 4 €/päivä varjon kanssa.
Itselläni meni viikossa rahaa reilu 500 €, enkä edes ostanut mitään erikoista. Normaalit syömiset ja juomiset. Mutta jos vertaan hintoja vaikka kreikkaan, missä olin lokakuussa, on siellä edullisempaa.
Rannat ovat ihania ja maisemat ovat kauniita. Meno on iltaisin erittäin vilkasta ja omaisuudesta ja itsestä kannattaa pitää hyvää huolta. Paikka oli näkemisen arvoinen, mutta itse en menisi uudestaa. Tykkään enemmän rauhallisesta meiningistä.
Mutta kaikki matkailu on aina kannattavaa ja se avartaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3131704Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751254Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831247- 1331126
- 57804
- 48803
- 74769
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro117757- 48750
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60696