Miksei kukaan vastaa tällä palstalla oikein mihinkään.. Kyllästyttää kysellä ja kertoa täällä asioista huomaten kuinka yksin on :(
miksei kukaan vastaa
kyllästynytt
6631
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hirveenä lukijoita, muttei vastauksia lähes ollenkaan???
Vastatkaa edes jotain, kokemustenne mukaan.. ei tarvi olla mikään alan mestari.
Mä ite koitan olla aktiivinen täällä koska tää keskustelupalsta on oikeastaan ainoa mitä sh:n liittyen seuraan. Ja ite koitan jutella täällä ja että muutkin siten jaksais keskustella :) koska tiedän että monelle tää on ainoa paikka missä voi puhua.
olen huomannut saman ja olen ajatellut että taitaa johtua siitä, että täällä olevat ihmiset, me olemme sairaita ja sairaus uuvuttaa...etenkin pahassa tilanteessa ollessa, ei voimat riitä, eikä jaksa innostaa kirjoitella. Sitten kun menee paremmin, sitten jaksaa taas hehkuttaa:)Näin ainakin mulla.
Mutta et siis todellakaan ole yksin, täällä ollaan !
Se on totta että pahimmassa suvantovaiheessa ei juuri jaksa kirjoittaa. Mutta muistan ite kun oli pahoja aikoja niin silti luin tätäkin sivua aika usein. Ja helpotti kyllä jos edes joku täällä keskusteli :) Eli täällä ollaan mukana, omien voimien mukaan!
että toiset arastelee vastata koska eräällä toisella sh palstalla vastauksista saa usein ryöpyn törkeää v***uilua päälleen :) Ja toiset ehkä ei vastaa vaan lueskelee muuten vain muiden mielipiteitä.. Mun on usein "pakko" saada tuoda mielipiteeni julki oltiin sitten kasvotusten tai netissä =)
Ihmiset eivät vaan jaksa tai kehtaa tai halua tai heitä ei huvita. Itseänikään ei huvita, mutta silti vastailen muiden mieliksi, tyhmää toki sekin, mutta vähät siitä välitän. Olen silti yksin vaikka tänne vastailen, koska ikinä en löydä kaveria asuinseudultani, jolla olisi bulimia. Olisi kiva käydä jossakin Raxissa esim. kahdestaan. Onko ketään Kuopiosta?