hyvinkin todennäköisesti tulen jäämään yksin, koskaan kukaan ei ole huolinut matkaansa :/
Kuitenkin tarve toisen ihmisen läheisyydelle olisi kova..
Sen takia suututtaaki, ku toisille se vaan on niin helppoo.. voi vaihtaa ukkoo/akkaa parin viikon - kuukauden välein :/ Myönnän joo, et olen kateellinen, ku itte olen yksin.. mut ku kerrankin löytäs jonkun joka huolis matkaasa, ja sit kun se olis vielä se oikee :)
Kuitenkin tarve toisen ihmisen läheisyydelle olisi kova..
Sen takia suututtaaki, ku toisille se vaan on niin helppoo.. voi vaihtaa ukkoo/akkaa parin viikon - kuukauden välein :/ Myönnän joo, et olen kateellinen, ku itte olen yksin.. mut ku kerrankin löytäs jonkun joka huolis matkaasa, ja sit kun se olis vielä se oikee :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
unohda ne oikeet, eli unelmat, löysää vaatimustasoa ja yritä itse enemmän.
En siis voi ymmärtää tuota ajatusta, ettetkö muka kelpaisi. Jollekin olet arvokas ja ainutlaatuinen, jos vain itse annat siihen mahdollisuuden.
Ei kukaan tule sinua sieltä kotoa hakemaan, muista toki se. Elä, lähde, harrasta, tapaa ihmisiä, siitä se lähtee.
Tietysi jos olet perusnegatiivinen marisija, kiukuttelija, aina arvostelemassa muita, kukaan ei sulle kelpaa yms. tilanne on toki vaikea.
joten ÄLÄ ole sellainen.
et mun perus asenteessa olis mitää vikaa.. eikä nää ajatukset varmaankaan näy mitenkää ulospäin, no ehkä tietty jonkilaisena arkuutena, mut ei muuten. Kyl se vaan laittaa pelottamaan, jos koskaan kukaan ei ole tullut osoittamaan kiinnostustaan.. mut ehkä joku sit vielä tulee, siihenhän se on pakko luottaa.
Ja ongelma on tietty sekin, että mulle kelpaa vaan paras.. ja se ei tarkoita mitään filmitähti fantasiota, vaan sitä et haluun löytää just sen oikeen puuttuvan palasen.
Sä vaadit toiselta täydellisyyttä, mutta et itse ole sellainen.
Sulla on kaksi vaihtoehtoa, tyytyä yksinäisyyteen tai tyytyä omantasoiseen seuraan.
Kukaan ei uskalla lähestyä tuollaista ihmistä kuin sinä. Kukaan ei halua tuntea olevansa riittämätön ja kelpaamaton.
Sellaiset ihmiset, jotka eivät pysty tekemään kompromisseja ihmissuhteissa jäävät yksin.
Ihmisen täytyy saada tuntea olevansa arvokas ja ainutlaatuinen ja sinulle ei nähtävästi sitten kukaan normaali kuolevainen kelpaa. Ehkä sä arvioit toista ihmistä niin ankarasti että se säikyttää.
Siis sä vaikutat ylimieliseltä, siinä kaikki.