Kaupat kiinni?

Tietääkö joku ovatko kaupat kiinni Gdanskissa 1.1.2009?
Ja miten paljon taxi maksaa lentokentältä vanhaan kaupunkiin (suurinpiirtein)? Olisiko myös suositusta jostain tietystä (ei huijaavasta) taxiyhtiöstä?
1421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No ainakin kauppakeskukset ovat kiinni. Löytyykö keskustasta joitakin pikkukauppoja tällöin - ehkä joitakin.

Taksit eivät ole kalliita, mutta lentokenttälisä aivan virallisesti on olemassa. Matka maksaa noin 60 zlotya (15 euroa). Aika tehokas on kuitenkin joukkoliikenne, esim. pikavuoro B vie suoraan vanhaan kaupunkiin alle euron hintaan, katso http://www.zkm.pl/visualsys/indexht.php?index=270#english

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1.1.2009? kirjoitti:

Tietääkö joku ovatko kaupat kiinni Gdanskissa 1.1.2009?
Ja miten paljon taxi maksaa lentokentältä vanhaan kaupunkiin (suurinpiirtein)? Olisiko myös suositusta jostain tietystä (ei huijaavasta) taxiyhtiöstä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu