Kertokaapa, minkälaista voisi olla seksi, jossa on romantiikkaa mukana. Eli miten se eroaa pelkästä panosta teidän mielestänne?
Vastaukset 10
- Mikado
On sellaista jossa toinen ihminen tunnetaan hyvin.Pitkä esileikki,hyväilyä ja helliä sanoja.Romanttinen musiikki taustalla,vähän punaviiniä tai shampanjaa..Sellaista yhteenkuuluvuuden tunnetta..Pano on vain paineitten poistamista.EI huono sekään välillä;)
- Iivari64
Jeb...
- Nippe
Käy lukemassa Seksinovellit palstalla -JX- :n tarinoita, nissä on tunnelmaa. Varsinkin vahoissa tarinoissa. Ei pelkää panoa vaan tunnelmaa.
Esim:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=1500000000000004&conference=2500000000000016&posting=22000000000216457 - nainen
mielestäni se on pitkä esileikki toisen hemmottelu erillaisilla asioilla,toisen hyväily koskettelu eikä ainoastaan alapäästä..kynttilöitä,kauniita sanoja,,,nam!sellainen jää muistiin tosi pitkään ja sitä on ihanaa muistella posket punasena!!!!
- Ei toimi
Vaimoni kostuu liikaa jos toimii näin. Pitää yllättää ja toimia nopesti.
Miehistä useimmat eivät kai ymmärrä kynttiöiden tai vastaavan päälle.
Vaikea sanoa, Mulla ei paljon ole miehistä kokemusta, ja niistä harvoista joista on, niin... panoja vain.
Voidaan sekstailla, välillä pannakin, muttei kummallakaan ole kiirettä orgasmiin.
Välillä juodaan punkkua (tai mistä kukakin tykkää) mut ei liikaa. Rentoutumiseen.
Sellaista läheisyyttä ilman kiirettä.- pusi
Tartuin otsikkoon koska kysyjä ilmeisesti haluaa tietää seksin ja rakastelemisen eron. Näin minä tämän kysymyksen ymmärsin.
Rakastelemisessa on rakkautta ja himoa. Se on taivaallinen kokemus.
Seksikin on rakastelemista. Sekin on ihanaa.
Nainen on Jumalan luoma Eva.
Mies tulee hulluksi naisesta joka rakastaa rakastelemista.>
On täysin aito ja antautuu.
Mutta sule kysyjä!!!! sanon et olet naisena kokematon
mutta,
uskon että olet tähän mennessä kokenut monta ihanaa rakastelua! - Anonyymi
Romanttisessa seksissä ei heti vaadita suuhoitoja eikä kohdata vain elimiä vaan toinen ihminen.
- Anonyymi
Intiimeille alueille edetään pikkuhiljaa eikä liian nopeasti. Intohimoa mukana alusta asti. Yks hyvä jippo alkuun musiikki ja tanssi. Ite kokisin kynttilät ehkä teennäisinä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2381834
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka213909- 53883
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm63872Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s37794Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät409774Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54645Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte20606- 33595
- 20586