Kertokaapa, minkälaista voisi olla seksi, jossa on romantiikkaa mukana. Eli miten se eroaa pelkästä panosta teidän mielestänne?
Romanttinen seksi?
10
2881
Vastaukset
- Mikado
On sellaista jossa toinen ihminen tunnetaan hyvin.Pitkä esileikki,hyväilyä ja helliä sanoja.Romanttinen musiikki taustalla,vähän punaviiniä tai shampanjaa..Sellaista yhteenkuuluvuuden tunnetta..Pano on vain paineitten poistamista.EI huono sekään välillä;)
- Iivari64
Jeb...
- Nippe
Käy lukemassa Seksinovellit palstalla -JX- :n tarinoita, nissä on tunnelmaa. Varsinkin vahoissa tarinoissa. Ei pelkää panoa vaan tunnelmaa.
Esim:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=1500000000000004&conference=2500000000000016&posting=22000000000216457 - nainen
mielestäni se on pitkä esileikki toisen hemmottelu erillaisilla asioilla,toisen hyväily koskettelu eikä ainoastaan alapäästä..kynttilöitä,kauniita sanoja,,,nam!sellainen jää muistiin tosi pitkään ja sitä on ihanaa muistella posket punasena!!!!
- Ei toimi
Vaimoni kostuu liikaa jos toimii näin. Pitää yllättää ja toimia nopesti.
Miehistä useimmat eivät kai ymmärrä kynttiöiden tai vastaavan päälle.
Vaikea sanoa, Mulla ei paljon ole miehistä kokemusta, ja niistä harvoista joista on, niin... panoja vain.
Voidaan sekstailla, välillä pannakin, muttei kummallakaan ole kiirettä orgasmiin.
Välillä juodaan punkkua (tai mistä kukakin tykkää) mut ei liikaa. Rentoutumiseen.
Sellaista läheisyyttä ilman kiirettä.- pusi
Tartuin otsikkoon koska kysyjä ilmeisesti haluaa tietää seksin ja rakastelemisen eron. Näin minä tämän kysymyksen ymmärsin.
Rakastelemisessa on rakkautta ja himoa. Se on taivaallinen kokemus.
Seksikin on rakastelemista. Sekin on ihanaa.
Nainen on Jumalan luoma Eva.
Mies tulee hulluksi naisesta joka rakastaa rakastelemista.>
On täysin aito ja antautuu.
Mutta sule kysyjä!!!! sanon et olet naisena kokematon
mutta,
uskon että olet tähän mennessä kokenut monta ihanaa rakastelua! - Anonyymi
Romanttisessa seksissä ei heti vaadita suuhoitoja eikä kohdata vain elimiä vaan toinen ihminen.
- Anonyymi
Intiimeille alueille edetään pikkuhiljaa eikä liian nopeasti. Intohimoa mukana alusta asti. Yks hyvä jippo alkuun musiikki ja tanssi. Ite kokisin kynttilät ehkä teennäisinä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p545666Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "732782Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella182000No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401885Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1601815- 181771
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5152881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191161Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy811141Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah66965