Kertokaapa, minkälaista voisi olla seksi, jossa on romantiikkaa mukana. Eli miten se eroaa pelkästä panosta teidän mielestänne?
Romanttinen seksi?
10
2924
Vastaukset
- Mikado
On sellaista jossa toinen ihminen tunnetaan hyvin.Pitkä esileikki,hyväilyä ja helliä sanoja.Romanttinen musiikki taustalla,vähän punaviiniä tai shampanjaa..Sellaista yhteenkuuluvuuden tunnetta..Pano on vain paineitten poistamista.EI huono sekään välillä;)
- Iivari64
Jeb...
- Nippe
Käy lukemassa Seksinovellit palstalla -JX- :n tarinoita, nissä on tunnelmaa. Varsinkin vahoissa tarinoissa. Ei pelkää panoa vaan tunnelmaa.
Esim:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=1500000000000004&conference=2500000000000016&posting=22000000000216457 - nainen
mielestäni se on pitkä esileikki toisen hemmottelu erillaisilla asioilla,toisen hyväily koskettelu eikä ainoastaan alapäästä..kynttilöitä,kauniita sanoja,,,nam!sellainen jää muistiin tosi pitkään ja sitä on ihanaa muistella posket punasena!!!!
- Ei toimi
Vaimoni kostuu liikaa jos toimii näin. Pitää yllättää ja toimia nopesti.
Miehistä useimmat eivät kai ymmärrä kynttiöiden tai vastaavan päälle.
Vaikea sanoa, Mulla ei paljon ole miehistä kokemusta, ja niistä harvoista joista on, niin... panoja vain.
Voidaan sekstailla, välillä pannakin, muttei kummallakaan ole kiirettä orgasmiin.
Välillä juodaan punkkua (tai mistä kukakin tykkää) mut ei liikaa. Rentoutumiseen.
Sellaista läheisyyttä ilman kiirettä.- pusi
Tartuin otsikkoon koska kysyjä ilmeisesti haluaa tietää seksin ja rakastelemisen eron. Näin minä tämän kysymyksen ymmärsin.
Rakastelemisessa on rakkautta ja himoa. Se on taivaallinen kokemus.
Seksikin on rakastelemista. Sekin on ihanaa.
Nainen on Jumalan luoma Eva.
Mies tulee hulluksi naisesta joka rakastaa rakastelemista.>
On täysin aito ja antautuu.
Mutta sule kysyjä!!!! sanon et olet naisena kokematon
mutta,
uskon että olet tähän mennessä kokenut monta ihanaa rakastelua! - Anonyymi
Romanttisessa seksissä ei heti vaadita suuhoitoja eikä kohdata vain elimiä vaan toinen ihminen.
- Anonyymi
Intiimeille alueille edetään pikkuhiljaa eikä liian nopeasti. Intohimoa mukana alusta asti. Yks hyvä jippo alkuun musiikki ja tanssi. Ite kokisin kynttilät ehkä teennäisinä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211821
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1261579Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras761365- 301302
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1271136Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet471011Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221011- 22987
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n66858- 46783