Lattia puimalaan?

Täällä on puimala jossa on
säilytetty joitain koneita ja
kaikenlaista rompetta
Katto on korjattu mutta lattia on
vain maalattia jonne vesi pääsee valumaan
pellolta
Mikä olisi hyvä ja halpa tapa korjata tuo puute?
3686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lattialle valuva vesi ei haittaa kun laitat lattiakaivon mihin vesi menee.

Äänestä

ladon ulkopuolelle, auttavat kummasti siihen, ettei vesi tule ladon sisäpuolelle. Soralla saat nostettua lattiapintaa halvalla.

Äänestä

Korjasin vanhan ladon vuosia sitten kaivattamalla ojat räystäiden alle joihin salaojat ja soraa ne ojat pintaan asti.Sitten lato usealla tunkilla nostettiin 20-30 senttiä ylemmäs ja kivet alle. Sisälle seulakiveä lattiaksi.Siitä tuli kuiva konevarasto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eräs vaan kirjoitti:

Täällä on puimala jossa on
säilytetty joitain koneita ja
kaikenlaista rompetta
Katto on korjattu mutta lattia on
vain maalattia jonne vesi pääsee valumaan
pellolta
Mikä olisi hyvä ja halpa tapa korjata tuo puute?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu