ehkä ei pitänyt lukea niitä kirjoja... En nyt eläisi omissa haavemaailmoissani... En odottaisi että joku samantapainen kuin Edward Cullen rakastaisi minua niin syvästi...en masentuisi siitä että elämääni ei tulisi koskaan täyttämään sellainen rakkaus...olenko hullu?
Vastaukset 3
- kirjoja plärännyt
Tämä oli jotenkin ihanasti ja sympaattisesti kirjoitettu :) Ja tuttua huttua ;)
Myönnän häveten, että olen itsekin ihastunut päätä pahkaa joihinkin kirjojen henkilöihin, lapsena joihinkin piirrettyihin hahmoihin. Järkytyin suuresti, kun 23-vuotiaana tajusin taas hullaantuneeni johonkin kuvitteelliseen henkilöön. Silloin siitä tunteesta osasi jotenkin nauttiakin, enkä ottanut sitä vakavasti.
Se kesti aikansa ja nyt ei jaksa kiinnostaa koko hahmo enää, vaikka loistava se silti oli. Anoppikin kertoi aikoinaan ihastuneensa Tom Sawyeriin niin perusteellisesti, että aikoi antaa lapsensa nimeksi Tom (oli hiukan pettynyt, kun muisti asian liian myöhään ja miehelleni tulikin toinen nimi).
Joten sinä et ole hullu. Olet vain ihminen :) - ...
...sama kuin leffoihin: juurihan lehdissä sanottiin, että romanttiset draamat saattavat olla haitaksi oman parisuhteen kehittymiselle, koska niiden maailmaan uppouduttuaan alkaa odottaa liikaa. Tosielämässä kun mikään ei kuitenkaan mene niin kuin leffoissa...
- neljä kirjaa odottava
Mullaki on toi Edward omis päiväunis. Tietty enhän paljasta sitä muille, ku poikaystävä ei oikeen tykkäis.. En usko et siinä on haittaa jos muistaa mikä on realista ja mikä ei. Ihmeelistä miten meyer on saanu luoduks niin täydellisen miehen jonka (melkein) kaikki naiset haluis, no kaipa hän on hyvä kirjailija:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak2853975Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes2171811Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1451542- 1251255
- 761068
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja1321047Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt433943Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero171778- 10767
- 45686