Raketit

Jusa_ESPOO

Uudenvuoden rakettien yms. muiden myynti olisi aloitettava vasta uudenvuoden aattona, olen nyt jo niin täynnä tuota ennenaikaista rakettien pamauttelua yms. alkoi heti samana päivänä kun myynti alkoi! Minkä takia aloitetaan myymää jo ennen uuttavuotta kun löytyy tämmöisiä perkeleitä ketkä niitä ampuu jo heti samana päivänä, pistää ottamaan kaaliin sen verran että jos itse näen jonkun ampuvan niitä ja ei ole uudenvuoden aatto niin menen takavarikoimaan kaikki löytyvät paukut!!!! PAKKO TÄHÄN MYYNNIN AJANKOHTAAN ON TULLA MUUTOS!!!

14

952

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anon1204

      .. ja osta korvatulpat jos niin häiritsee.
      Jollain niitten rakettiyhtiödenkin on elätettävä itsensä, ja eivät saa todellakaan tuottoa jos alkavat aattona myymään.

      • Anonyymi

        Vain idiootit ampuu raketteja. Metsän eläimet ja myös kotieläimet kärsii aivan valtavasti. Toivottavasti sattuu paljon onnettomuuksia idiooteille


    • Nuorukaisille

      Mitäs oikeen itket isoo mies?
      Kyllä jokaisella pitäisi olla oikeus testata raketteja ja paukkuja etukäteen ettei mene uusivuosi kokonaan piloille !
      Antakaa nyt lasten leikkiä rauhassa !!!!!!!!!!
      Turha tulla väittämään edes netin välityksellä ettettekö itse olisi testailleet pommeja ennen H.Hetkeä.

      • M83_

        Senkus testaavat mutta vannon jos nään jonkun teinin niitä räjäyttelevän niin siitä ei selviä ihan niin vain...!


      • boywillBeboys
        M83_ kirjoitti:

        Senkus testaavat mutta vannon jos nään jonkun teinin niitä räjäyttelevän niin siitä ei selviä ihan niin vain...!

        hah :)
        Puhuu teini joka ei ole edes pukille vielä päässyt.
        Taidat olla se sama henkilö jolla oli lapsena vain metallinen pikku auto leikkikaluna ja sekin patterin välissä.


      • runkku tulee
        M83_ kirjoitti:

        Senkus testaavat mutta vannon jos nään jonkun teinin niitä räjäyttelevän niin siitä ei selviä ihan niin vain...!

        Ja pukkaa takaovesta sisään?

        Hui ku kaikkia alko pelottaan...


    • voisi toimiakin

      Tuota pitäisi ehdottomasti kokeilla. Voisi jopa toimiakin.

      Itse otan raketit ja paukut väärään aikaan paukuttelevilta lapsilta kylmästi pois. Sanon ystävällisesti että saa tulla vanhempien kanssa hakemaan takaisin. Kukaan ei ole vielä tullut...

      • Mie ainaki

        Potkasisin sua polveen, jos tulisit ja veisit mun papatit! :)

        Tyhmiä pentuja tosiaan...


      • kalle
        Mie ainaki kirjoitti:

        Potkasisin sua polveen, jos tulisit ja veisit mun papatit! :)

        Tyhmiä pentuja tosiaan...

        voithan yrittää potkaista mutta omalla vastuullas


    • -.,-

      eikö niin tee ne tyhmät iskät ja äiskät että ostavat kaikkee raketteja kranuista lähtien ja antaa sitte ne lapsille?eihän nii saa tehä

    • aikaa muuttamaan.

      Raketin myyntipisteet vaan ruuhkautuisi. Ja eikä poliiseillakaan kiinnosta, jos jokku ammuskelee ennakkoon raketteja.. Ne vaan huokasee, et "Onks jotain uutta...?"

      Eikä ketään täysjärkistä voi häiritä, jos ulkoa pikkuriikkisen kuuluu rätinää? Taitaa vaan olla niin vittumainen luonne, et pitää alkaa vinkumaan, koska se sattuu olemaan kiellettyä.

    • ......

      sulla ei ole oikeuksia koskea toisen omaisuuteen.joten et voi takavarikoida toisen ihmisen ilotulitteita.

    • nillittäjäkö

      Joo, itseäni ei häiritse tai edes kiinnosta ennakkoon ammuttavat raketit ja paukut hevon perseen vertaa, mutta koirani pelkää niitä, eikä varmasti ole ainoa eläin joka menee niistä äänistä paniikkiin.

      Koiralle on kyllä eläinlääkäriltä hankittu jo rauhoittavaa aattoiltaa varten.
      Hyväksyn raketit aattoiltana täysin, tykkään itsekin katsella niitä, ovat minusta kauniita. Mutta se helvetin etukäteen ammuskelu, kerran tunnissa parin kolmen päivän ajan saa koiran pelkäämään joka päivä koko päivän ajan, enkä oikein halua pitää sitä lemmikkiäni lääkkeissä useaa päivää kerrallaan.

      Hankkikaa eläin joka pelkää ja jota ei saa opetettua pois siitä pelosta, niin näette miten kiva on toisen pelkoa ja ahdistusta seurata vierestä monta tuntia kun toinen ei ymmärrä mitä ihmettä tapahtuu.

      Ja tiedän ihan hyvin, että täällä palstalla kirjottamisesta ei asiat muutu yhtään mihinkään. Alkaa vaan vituttamaan puheet turhan nillittämisestä ja että muka aina valitetaan vain siksi, että on itse vittumainen ihminen.

    • jeejou

      mä meen mummille viettää uutvuot et en lähtis samna päivän 2tunnin matkalle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      119
      2522
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      35
      1741
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      22
      1592
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1478
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1273
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      348
      1184
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      68
      1116
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1035
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      88
      895
    10. 122
      861
    Aihe