Raketit

Jusa_ESPOO

Uudenvuoden rakettien yms. muiden myynti olisi aloitettava vasta uudenvuoden aattona, olen nyt jo niin täynnä tuota ennenaikaista rakettien pamauttelua yms. alkoi heti samana päivänä kun myynti alkoi! Minkä takia aloitetaan myymää jo ennen uuttavuotta kun löytyy tämmöisiä perkeleitä ketkä niitä ampuu jo heti samana päivänä, pistää ottamaan kaaliin sen verran että jos itse näen jonkun ampuvan niitä ja ei ole uudenvuoden aatto niin menen takavarikoimaan kaikki löytyvät paukut!!!! PAKKO TÄHÄN MYYNNIN AJANKOHTAAN ON TULLA MUUTOS!!!

14

961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anon1204

      .. ja osta korvatulpat jos niin häiritsee.
      Jollain niitten rakettiyhtiödenkin on elätettävä itsensä, ja eivät saa todellakaan tuottoa jos alkavat aattona myymään.

      • Anonyymi

        Vain idiootit ampuu raketteja. Metsän eläimet ja myös kotieläimet kärsii aivan valtavasti. Toivottavasti sattuu paljon onnettomuuksia idiooteille


    • Nuorukaisille

      Mitäs oikeen itket isoo mies?
      Kyllä jokaisella pitäisi olla oikeus testata raketteja ja paukkuja etukäteen ettei mene uusivuosi kokonaan piloille !
      Antakaa nyt lasten leikkiä rauhassa !!!!!!!!!!
      Turha tulla väittämään edes netin välityksellä ettettekö itse olisi testailleet pommeja ennen H.Hetkeä.

      • M83_

        Senkus testaavat mutta vannon jos nään jonkun teinin niitä räjäyttelevän niin siitä ei selviä ihan niin vain...!


      • boywillBeboys
        M83_ kirjoitti:

        Senkus testaavat mutta vannon jos nään jonkun teinin niitä räjäyttelevän niin siitä ei selviä ihan niin vain...!

        hah :)
        Puhuu teini joka ei ole edes pukille vielä päässyt.
        Taidat olla se sama henkilö jolla oli lapsena vain metallinen pikku auto leikkikaluna ja sekin patterin välissä.


      • runkku tulee
        M83_ kirjoitti:

        Senkus testaavat mutta vannon jos nään jonkun teinin niitä räjäyttelevän niin siitä ei selviä ihan niin vain...!

        Ja pukkaa takaovesta sisään?

        Hui ku kaikkia alko pelottaan...


    • voisi toimiakin

      Tuota pitäisi ehdottomasti kokeilla. Voisi jopa toimiakin.

      Itse otan raketit ja paukut väärään aikaan paukuttelevilta lapsilta kylmästi pois. Sanon ystävällisesti että saa tulla vanhempien kanssa hakemaan takaisin. Kukaan ei ole vielä tullut...

      • Mie ainaki

        Potkasisin sua polveen, jos tulisit ja veisit mun papatit! :)

        Tyhmiä pentuja tosiaan...


      • kalle
        Mie ainaki kirjoitti:

        Potkasisin sua polveen, jos tulisit ja veisit mun papatit! :)

        Tyhmiä pentuja tosiaan...

        voithan yrittää potkaista mutta omalla vastuullas


    • -.,-

      eikö niin tee ne tyhmät iskät ja äiskät että ostavat kaikkee raketteja kranuista lähtien ja antaa sitte ne lapsille?eihän nii saa tehä

    • aikaa muuttamaan.

      Raketin myyntipisteet vaan ruuhkautuisi. Ja eikä poliiseillakaan kiinnosta, jos jokku ammuskelee ennakkoon raketteja.. Ne vaan huokasee, et "Onks jotain uutta...?"

      Eikä ketään täysjärkistä voi häiritä, jos ulkoa pikkuriikkisen kuuluu rätinää? Taitaa vaan olla niin vittumainen luonne, et pitää alkaa vinkumaan, koska se sattuu olemaan kiellettyä.

    • ......

      sulla ei ole oikeuksia koskea toisen omaisuuteen.joten et voi takavarikoida toisen ihmisen ilotulitteita.

    • nillittäjäkö

      Joo, itseäni ei häiritse tai edes kiinnosta ennakkoon ammuttavat raketit ja paukut hevon perseen vertaa, mutta koirani pelkää niitä, eikä varmasti ole ainoa eläin joka menee niistä äänistä paniikkiin.

      Koiralle on kyllä eläinlääkäriltä hankittu jo rauhoittavaa aattoiltaa varten.
      Hyväksyn raketit aattoiltana täysin, tykkään itsekin katsella niitä, ovat minusta kauniita. Mutta se helvetin etukäteen ammuskelu, kerran tunnissa parin kolmen päivän ajan saa koiran pelkäämään joka päivä koko päivän ajan, enkä oikein halua pitää sitä lemmikkiäni lääkkeissä useaa päivää kerrallaan.

      Hankkikaa eläin joka pelkää ja jota ei saa opetettua pois siitä pelosta, niin näette miten kiva on toisen pelkoa ja ahdistusta seurata vierestä monta tuntia kun toinen ei ymmärrä mitä ihmettä tapahtuu.

      Ja tiedän ihan hyvin, että täällä palstalla kirjottamisesta ei asiat muutu yhtään mihinkään. Alkaa vaan vituttamaan puheet turhan nillittämisestä ja että muka aina valitetaan vain siksi, että on itse vittumainen ihminen.

    • jeejou

      mä meen mummille viettää uutvuot et en lähtis samna päivän 2tunnin matkalle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7096
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe