KUINKAS SITTEN KÄVIKÄÄN

mikäs tää homman nimi on täällä romani chätissä, ennenkin on ollut juttua siitä että siellä ensin jullit provosoi ja kun laittaa takas joutuu ulos , sanoin parikin kertaa ihan asiallisesti että menkää pois ja jatkovat vaan ja kun sitten tuli mitta täyteen niin valvoja laitto pois ja nää jää sinne puhuun sitä piilorasistipaskaa,ihan hyvin juttu meni ennen näitä vitsinkertojia sitä luokkaa oli että en pä tohtinu hiljaa katella,no kerta ei ensimmäinen mutta ei viimenenkään, sen vaan sanon,eikä auta vaikka sielä ois kaaleita valvoja saman lailla suomipojat ja tytöt siellä hilluu,laittakaa tääkin viesti pois mutta tää on totuus
5428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

minut laitettiin ulos olin pari kertaa sanonut näille vieraille että menkää pois kun heitettiin huulta ihan lepposissa tunnelmissa ennen niitten ns vitsejä ,se ei auttanut sitten ne laittovat semmosta juttua mustalaisnaisista että vastasin siihen samalla mitalla ja jouduin pihalle,eikä sillä näköjään väliä oli sielä kaaleita valvoja tai mikä vaan niin aina se mustalainen sieltä lähtee sen vaan sanon että voihan se olla että teillä on sivistys ja retoriikka ja perseen nuolemine hallussa mutta yks asia puuttuu,miten e asiat menee eikö metsä vastaa niinkun sinne huutaa ja tämän pitäs toimia kaikilla lailla eikä vaan meiän puolelta ja vielä muka romani chätissä miettikää nyt sitä

Äänestä
  • Älä huuda nii kovasti sinne mehtää,sinne on huuvettu jo aivan liikaa xD

    Äänestä

nyt sitten oli tuota piilorasistipuhetta millaista?

Äänestä

niin eihän se ole oikee paikka niin sanotuille kaaleille sehän on vain eurokaaleiten paikka. toinen asia on se että siellä oli valvoja cafe romano nimimerkillä. muttta mitä teitte sillekin että lopetti koko touhun . sehän hommas teille nuoten ja vanhojen puolen ja oli tasapuolinen ainakin minun mielestä mut taisitte soitaa suuta ja uhkailla sitä sen verran että katto parhaaksi lopetaa siellä valvomisen "luulen ainakin" .. Mut pitää sanoo tekee teidän puoletta sit mitä tahansa ette ole tyytyväisiä mihinkään aina olette jotakin vaatimassa ja kuin jotakin saadaan aikaseksi niin ei olla siihekään sit tyytyväisiä..että kattokaa nyt ensin sinne omaan povee ja mietikää mitä sinun taikka minukin kohalla pitäis muutaa.. TOI ROMANO SÄTTI SAIS LOPETAA IHAN KOKONAAN SITÄ MIELTÄ MÄ OON AINAKIN SÄÄTYIS NOMELTA SUUNSOITOLTA JA VÄÄRINKÄSITYSILTÄ..

Äänestä
  • olen ihan samaa mieltä, se ei ole ihmisten paikka. Miten voi kaaleet vajota noin alhaiseen hommaan kun se?! Siellä kun ei oikeesti tehdä muuta, kun soiteta suuta.

    Sama paikka on ii2, kaikilla nuorilla on by the way (tiedoksi sitten): sanat tiijätte joka ainut!!!!! Mitä tämä on??? Kyllä vanhemmilla oisi siinä ensin työtä, koska ne skidit sitten jatkaa sitä hommaa, eivät kunnoita eivätkä arvosta ketään! Kyllä se sana tehoaa taatusti eurokaaleisiinkin se on selvä asia.

    NEUVOKAA NIITÄ LAPSIA, ETTÄ NIIN EI SAA LUKEA MISSÄÄN SÄTTI SIVUILLE TMS.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ROMANI CHÄT kirjoitti:

mikäs tää homman nimi on täällä romani chätissä, ennenkin on ollut juttua siitä että siellä ensin jullit provosoi ja kun laittaa takas joutuu ulos , sanoin parikin kertaa ihan asiallisesti että menkää pois ja jatkovat vaan ja kun sitten tuli mitta täyteen niin valvoja laitto pois ja nää jää sinne puhuun sitä piilorasistipaskaa,ihan hyvin juttu meni ennen näitä vitsinkertojia sitä luokkaa oli että en pä tohtinu hiljaa katella,no kerta ei ensimmäinen mutta ei viimenenkään, sen vaan sanon,eikä auta vaikka sielä ois kaaleita valvoja saman lailla suomipojat ja tytöt siellä hilluu,laittakaa tääkin viesti pois mutta tää on totuus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu