kieletään nuo pommit kuten kielletty monet asiat.
kyllä mä kiljua pienenä ja pontikkaa tein kun ei saannut mistä juomista.
kaikki muukin mikä on opittu,ei sitä noin vaan voi kieltää.
porukkaa löytää keinon.
ja siiten jos kielletää sähikäiset ja papatit, niin niitä aletaan tehdä itse.
netti on täyttä pommintekoohjeita ja ne ovat erittäin vaarallsia.
sitten oikeesti alkaa porukkaa sattumaan.
kielletäään vaan
8
435
Vastaukset
- omg!!!!!!!
no kielletään sulta vaikka suomi 24
- että,
kirjoittaja käytti sarkasmia viestissään....
- Että Suomi
Tekee ison virheen, jos kieltää ilotulitteet, sillä tuo on totta, että porukka alkaa väsäämään itse ilotulitteita, ja niistä tulee vaarallisia.
Ite ajoin hankkia ilotulitteeni siitälähtien ulkomailta, ja tasan tarkkaan ammun niitä uudenvoden aattona missä ja millon mua huvittaa. - Hanne
Minusta rakettien ampuminen kertoo ihmisen sivistystason. Niitä ampuvat yleensä kakarat, joilla ei ole vielä aivotkaan kehittyneet ja sitten sellaiset junttiuteen taipuvaiset aikuiset.
- Hannelle
Kirjoitat täyttä paskaa ilman mitään järkeä. Ei raketeilla ole sivistyksen kanssa mitään tekemistä. Uudenvuoden juhlintaan kuuluu raketit. Vappuna ilmapallot. Pääsiäisenä suklaamunia ym ym. Tuomitset koko touhun koska et itse osaa nauttia raketeista. Vittu mikä pöljä.
- ei voi mitään
Hannelle kirjoitti:
Kirjoitat täyttä paskaa ilman mitään järkeä. Ei raketeilla ole sivistyksen kanssa mitään tekemistä. Uudenvuoden juhlintaan kuuluu raketit. Vappuna ilmapallot. Pääsiäisenä suklaamunia ym ym. Tuomitset koko touhun koska et itse osaa nauttia raketeista. Vittu mikä pöljä.
Kuulut juuri tuohon Hannen kuvaamaan porukkaan. Vain vähä-älyinen leikkivä lapsi kirjoittaa viesteissään esim. "vittu mikä pöljä". Paljastit juuri itse itsesi. Säälittävää!
- UpeetaMAhtavaaa
Nää on taas näitä Hannen mahtavia lauseita :)
Jos on 30,ämpäri ruma hylje ja vielä neitsyt,ei sen vuoksi olisi mielestäni aihetta tulla tänne arvostelemaan Normaalien ihmisten pientä paukuttelua.
Jos joku haluaa ostaa paukkuja niin ostakoon,nämä ihmiset jotka vihaavat paukkuja ja paukuttelua ovat vailla elämää,Esittävät jotain luonto ihmistä istumalla päivästä toiseen ison perseen kanssa pehmustetulla säkillä,toinen käsi näppäimistöllä,toinen vuoronperään nenässä ja suklaapatukassa. - klåpä
itse raketeista valittajat ootte tylsiä ihmisiä että ei sen puoleen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024537Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743831335- 1861062
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091042Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86950Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47911- 64891
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11872- 64866
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826