Asuntokaupan Lakipalvelut - Maksuton alkuneuvottelu
Kaikki asuntokaupan lakipalvelut: kauppakirjat, asuntokauppariidat, riidat kiinteistönvälittäjien kanssa, vuokrasopimukset, häädöt jne.
Tiedustelut: [email protected]
Asuntokaupan Lakipalvelut - Maksuton alkuneuvottelu
1
843
Vastaukset
- sisaren osuus
Vanhempani testamenttasivat vuonna -65 veljelleni ja minulle maatilan. Isä kuitenkin ajatteli, että testamentti ei ole riittävä sulekmaan äidin aikaisempia lapsia avioliiton lapsia ja teetätti -71 kauppakirjan, jolla veljelleni luovutettiin koko talo maineen päivineen. Kauppaa tehdessä velejeni oli 16 v ja minä 22 v. Äiti epäröi allekirjoitustaan nimismiehen nähden sekä uskottumies, jotka ovat pitäjän silmäätekeviä. Nämä miehet vielä kiirehti asiaa ja äiti taipui painostukseen. Äitini oli pyörätuoli-ihminen. Isäni kuoli -79, mutta hällä ei ollut mitään varoja enää, kun oli myynnyt omaisuuden näin "hävittäin". Äitini kuoli -86. Tuota kauppakirjaa allekirjoittain oli suullisesti luvattu omaisuutta mulle, että veljeni mulle maksaa sisarosuuden, jota ei ole tähän päivään asti kuulunut.
Olen saanut ko. kaupasta saanut kopiopaperit ja siellä ei minusta mitään mainitaa. Virkatodistuskin on saatu vain veljeni nimellä ja mun kohdalla lukee =====. Mainitut summat ovat pilkkahintaisaet ja niitäkään ei ole maksanut veljeni vanhemmilleen, mm. "syytinki" jossa mainitaan, kaikki elinkustannukset vanhuuden loppuun asti. Mitään ei ole oikeesti kuitenkin näin maksettu eikä tehty.
Kauppaa tehtäessä ei oltu meille kellekään puhuttu. Isäni oli omapäinen ja äiti alistettu "hellin ja nyrkin väliin". Ts. naisen asema oli koko maaseudulla heikko miesväki hoiti kaikki käytännön asiat talossa kuin talossa.
Joissakin taloissa oli valtavia perintöriitoja, jopa niin kovia, että jopa ammuskeltiinkin ja mitä erilaisempia väkivaltatilanteita on aina ollut, joita nytkin pelkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2355356Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki833459PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1193208Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423043Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne722929Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv922738Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest152425Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1032287- 1641775
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn91410