miks raketit on pienentyny ?

on se kumma

on se kumma ku raketit pienenee joka vuosi. ekot on pienentyny 70% ja thundrit kanssa. hinta nousee vaikka raketit pienenee!!!!!!

5

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rajoituksia.

      Koska raketeilla muka sattuu Niiin paljon vahinkoa, niin niitten tehoja on alettu pienentämään.
      Omasta mielestä parempi että niitä pienennetään, kuin että ne kiellettäis kokonaan.

      • totta///

        totta mutta vois hintaki alentua samalla ei se oo hauskaa että saa muovikassin pikku paukkuja jotka ei rjahdä kunnolla.


    • ...

      Tollaset saaki pienentyä, niissä ei ole mitään hienoa, iso kasa roskaa vaan jää. Saisi kieltää kokonaan.

      Eihän raketit mihinkään ole pienentyneet, ja tulevaisuudessahan pyromassamääriä nostetaan.

      • Vaikka..

        roskittaa. Kuhan oma pihi pysyy siistinä, niin oon tyytyväinen.

        Turha alkaa tälle viestille urputtaa, saakelin aktivistit, tää on mielipiteeni, ja se vaan voimistuu teidän sähinöistänne.


    • kotkalainen .

      luulen, että ne on pienentyny siintä syystä että tekniikka on kehittyny kiinassa ja pitäisi saada mahdollisimman paljon mahtumaan samaan konttiin. mitä olen kuullut niin ainaskii thundereiden teho ei olisi huonontunut, vaan samanlainen "pommi" saadaan mahtumaan pienenpää putkiloon. Lisäksi täytyy muistaa että ainoastaan yhden maahantuojan thunderit on pienentynyt (tähtiraketti)(tietääkseni), mutta usea eri myyjä kyllä myy näitä tähtiraketin tuotteita esim. rautia, rakettitukku, tokmanni ja niin edelleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      309
      3055
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2353
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      124
      2057
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2043
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1733
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1399
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      69
      1270
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1243
    Aihe