GM on jääneet jälkeen jo 60 luvulla, hyvä että menis nurin
Lincoln on auto
3
1647
Vastaukset
- Cadillac coupe de ville
Mistä on tullut patoutuma?
Onko tullut siitä, että Cadillac on arvostetumpi merkki niin jenkeissä kuin suomessa? - iodgy6
oot ihan oikeessa.Lincoln on kunnon pirssi.
- STS-99
Kyllä jos jenkkilän nykymallistosta puhutaan niin Lincoln on merkeistä se joka on jälkeenjäänyt. Unohdetaan ensiksikin maasturit. Lincolnin uusin flagship-sedan on etuvetoinen, Ford Tauruksen rungolle pohjautuva MKS. Verrattaessa sitä lähimpiin kotimaisiin kilpailijoihin (Cadillac CTS ja STS) ei mallilla ei ole mitään jakoja - Cadillacillä on tässä luokassa aidosti moderni pohjalevy ja voimalinja.
Merkkien mallisarjoista todellinen dinosaurauskin, Town Car, löytyy nimenomaan Lincolnin leiristä.
Itse tosin kaipaan noita Town Carin tapaisia erillisrunkoisia, takavetoisia ja työntötanko-kasilla varustettuja maantieristeilijöitä. Samanlaista letkeää mukavuutta ei enää löydy mistään muusta autoista. Sekä Lincoln Town Car että Cadillacin viimeisin Fleetwood (92-96) ovat nykyisten rimpuloiden kanssa yllättävän kilpailukykyisiä myös käyttöominaisuuksissa - sekä suorituskyvyssä että polttoainetaloudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1686529Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023031Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021845Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am501575Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111290- 151228
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m131185- 561130
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?291093Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751063