Palkkaakohan kunta siihen työntekijän määräajaksi vai pysyvästi?
Kuntaliitosta suosittivat toimialoja pitämään itse sivunsa ajantasalla. Siinä on järkeä ja siten toimivat sivut olisivatkin edulliset, kuten radiolähetyksessä kehuttiin.
Kuntaliitosta suosittivat toimialoja pitämään itse sivunsa ajantasalla. Siinä on järkeä ja siten toimivat sivut olisivatkin edulliset, kuten radiolähetyksessä kehuttiin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei palkkaa ketään. Ei ole kunnalla rahaa. Toimialat taas keskittyvät työhönsä, ei ne jouda tiedottajan rooliin. No Mikkeli tekee toimialoittain www-sivunsa, ihan hyvä. Mutta ei niilläkään ollut rahaa graafikkoon tai kunnolliseen suunnitteluun saati tekemiseen. Webfirmat kusettaa aina eli vähän sama meininki kuin juristeilla (rahat pois).
Halvemmaksi sekin tulisi kuin nykyinen ostopalvelu, ja toimisi paremmin. Edullisin ja järkevin vaihtoehto olisi hoitaa toimialoittain kuntaliiton ohjeen mukaisesti. Talossa on opastajia tarvittaessa, eiköhän joku saa siitä jo palkkaansakin boonusta
Hyvä kun ko0tisivut edes ovat. Kai niitä kerran vuodessa vuositetaan.
Kuvia päivitellään, joku osaa.
Kangasniemen sivuilla on fiilinki, mm. tapahtumakalenteri http://www.kangasniemi.fi/tapahtumat/etusivu.html
Pertunmaalla on hyvää enää etusivun tekstiosa.
Ei kannata ketään palkata erikseen sitä tehtävää varten.
Entä jos pyytäisi tähän tehtävään apua lukiolta? Siellä on nuoria, jotka voisivat innostuksella päivittää kunnan kotisuja. Sivuthan ovat ajastaan jäljessä. Mainostetaan esim. vielä viime lokakuun tilaisuuksia.
On muistettava, että kunnan www-sivut ovat monille kunnan näyteikkuna. Siksi on syytä kiinnittää niihin huomiota.
Tää on kyllä tooooosi vanha opettaja.Voisko joku naapuri viedä sille kalenterin 2000 luvulta?
Eihän se yhtään nuorru, vaikka sille kuinka veisi uuden kalenterin.
Lukiolaiset päivittämään kunnan sivuja. Eikö heidän pitäisi opiskella ja oppia jotakin ja mistä Bowsille sitten nettoaisi jos lukiolaiset rakentavat om CMS:n?
Kyllähän kotisivut ovat nykyään jo suhteellisen hyvin ajan tasalla ja sisältävät paljon asiaa.
Taiteellisesta muotoilusta voi kyllä löytyä keskustelun aihetta, ja siihen voitaisiin kiinnittää huomiota vastaisuudessa. Mäntymetsä tai harjulla oleva mänty kuntaa kuvaamassa ei sekään ole osuvin, vaikka viittaa kyllä kunnan nimeen.