on palstasi etkö täällä maininnut uudesta palstastasi.
Kicki
missäpäin
241128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
susia lammasten vaatteissa ja lihavia lampaita.
Kuka täällä viihty, jo vääryys vallan saapi se huutaa taivassen..
o lampahia piretty? Lopeta se huutos,ettei taivahan herra suutu sulle.
voi toedta, että puheet näistä palstoista on totta.
Hyvä että se kuitenkin selvis.
ja fariseuksetkn aivan eli toisten synneissä.
Itellä vaan ei ollut tarvetta tehdä omista synneistä parannusta.
Et sinä palsta tarkkailija pääsekään tuolla sydämen tilalla samaan laumaan, vaikka haluaisit.
Se oma sydämentilas paljastui,
välillä nikillä ja välillä ilman. Tyylistä kuitenkin kaikki tunnistaa. Erikoista...
sais arvostella vaikka tekis vääryyttä.
Aika erikoista.
Et ole mikään sanoja toiselle, milloin joku saa käyttää nikkiä milloin ei.
Yhtä hyvin on syytä sanoa asia toisinpäin
MIks et käytä nikkiä vaikka monet käyttää täällä.
Muttta kaikkien palstantekijöitten vääryyksistä ei saa puhua mitään. Täällä arvostellaan jatkuvsti vl:ä mutta Taavetin ja Mopin palstaa ei sais arvotsetella, jos he tekee palstanhoitajina vääryyttä.
Heti oltiin puolustamssa väärää asiaa.
Tukeehan Moppikin J.tä. Ja J saaa puhua täällä ja pitää ääntä täällä sekä Mopin palstalla, ja ihmiset vaan hurraa sitä.
Aivan kieroututnutta koko touhu.
Adamta saa puhua vapaasti ja muutkin vl:istä.
Sitten jos joku nostaa näitten palstantekijöitten vääydyydet esiin, palsta poistetaa.
Melko surkuhupaista touhua. Näkee, että tämä Palstan tarkkailija ei vaan hallinnut hommiaan, ja kuulee vielä siitä.
Mitä ihmettä sinä uhittelet?
Kyllä sinulla on ollut vapaus puhua täällä kuten meillä muillakin.
Minun viestejäni ei ole kovin monta poistettu. En ymmärrä minäkään, miksi ne on poistettu. Kuten et sinäkään omien juttujesi poistamista. Mutta ehkä toiset ovat muka viisaampia kuin itse on? Sitä on vain niin vaikea hyväksyä.
En minäkään hyväksy, jos minun viestini tai avaukseni pyydetään poistettavaksi ja vielä poistetaankin! Se tuntuu minusta väärältä, mutta ei se uhittelemalla muutu miksikään. En voi sille mitään. Paitsi lähtemällä täältä muualle.
ääntä ihan tarpeeksi asti jos sinua on väärin käsitelty. Etkö enää muista?
Niistä asioistahan saa täälä jatkuvasti lukea.
Muistan hyvin ja jatkankin vielä sillä linjalla.
Mutta jossakin vaiheessa tulee ehkä raja vastaan ja on vain väistyttävä vääryyden edessä? Ei ihminen voi ihan mahdottomia tehdä.
Varsinkaan jos kyseessä ovat vl-henkivallat ja -johtajat!
hääriny ja puskista huutelee, toisia syyttää ja ite teköö.
Siksi kicki mesoo ku on saanu potkut niiltä palstoilta ku riitelöö siellä ja ny sitte metelööttee täälä, Kovin on henken valo kirkkaana ku paistaa tänne asti.
Mutta ei ole tunnustanut, vaikka on suoraan kysytty!
ku ei missää näy?
sitä on saatu tuntea ihan konkreettisesti. Mutta eiköös se maha olla kicki joka viimeksi sanoo sanansa? On sen poloosen elämä vaa vaikiaa ku märsyää vuuesta toisee.
kicki väärässä? He eivät riitele eikä heidän palstoilla riidellä paitsi kun sinut laskee sinne on riita käynnissä melko pian. Näkeehän sen näistä täällä olevista hyökkäävistä syytöksistäsi, ei heidän tarvitse laskea sinua palstoilleen.
Kuten monet ovat nähneet,niin bannit saanut kicki alkaa täällä syyttämään kuinka "vääryys vallan saa jne"
Eikö todellakaan sinussa itsessäsi ole mitään vikaa, kun näin tapahtuu toistamiseen,eli sinä itse hankit itsellesi bannit!
syntistä? Aina vain vika muissa?
Te vanhemmat, oliko se -70 luvun Kososlaisuus tuollaista,että toisten rikat näkyivät mutta oma hirsi silmässä ei näkynyt?
Kun olen täällä nähnyt Kickin kirjoituksia niin tuli mieleen että siitä on jäänyt hänelle tuo ilmiömainen kyky nähdä toisten virheet, mutta ei omia!
jos olisit reehellisellä asialla ja näin syyttelet toisia uskaltaisit panna nikin.
Mutta kun ei ollla rehellisellä asialla pitää puskasta huutaa ja ilman nikkiä.
Ja tällaista höpäjätte. Ei ainakaan ennen tällaset höpinät kuuluneet miehisille miehille.
Ne oli hameväen puheita.
tarvita nickiäsi laittaakkaan,koska kaikki tuntevat kirjoitustyylistäsi sinut,
Mutta kun ei ollla rehellisellä asialla pitää puskasta huutaa ja ilman nikkiä. Justiinsa juuri niin :)
Toivottavasti sinulla on oikein hyvä omatunto ja kun vuosi vaihtuu niin sinun rakkaat ja lempeät ajatuksesi rikastuttavat Suomen kanssa ja vähän kauempanakin asuvia.
Olet antanut juuri sellaisen kuvan lestadiolaisista kuten monet täällä ovat kertoneet, ei hyvältä näytä. Olet oikea esimerkki siitä minkälaiseksi ihminen tulee kun luulee itse jotain olevansa!
Sinut ja Kicin tunnistaa ihan selvästi :)Tehän ootte kun siamilaiset kaksoset, aina yhdessä,
Mutta, huvinsa kullakin :)
Ei näitä asioita ruukata nimettömänä hoitaa jos on rehellinen ihminen.
Se on vilpillista, etkö tajua sitä vielä?
Jos pystyy näin paljon sanomaan toiseta, sitä ruukataan tulla kasvaokkain sanomaan.
Muuten näille sanomille kannattaa huitasta kinttaall, ja niistä ei tarvi välittää sen kummemin
leperrallään ja kiitellään, mutta jos ei saa samaan veneeseen, ei kiitosta heru EIKÄ KUNNIAN KUKKO LAULA...
Ei ole varaa lähteä samaan veneeseen, en edes luotan näihin ihmisiin niin paljon täällä, että jotakin tulsikin, että kertosin jotakin täällä.
Eihän se ole Raamatun mukaista.
Kaukana siitä.
En löytänyt lapsenakaan VL:ien ulkouolelta taivaaseen vievää uskoa, miten se nyt muka löytyis.
Yritäpä selittää jos osaat ;)