Minua mietityttää parisuhde-seksi. Kun näitä juttuja täällä lukee, saa sellaisen kuvan, että naisilta laimenee seksihalut suhteen edetessä. Ja sitten jos on niitä "kummajais-naisia", joilla seksihaluja olisi, niiden miehet ovat liian väsyneitä tai mitä milloinkin. Miltä tuntuu ihmisestä, joka on suhteessa, eikä itse innostu seksistä? Mitä hän ajattelee? Jos itse ei halua, niin mitä sen toisen tulisi tehdä, joka vielä haluaisi, tyytyä vain tilanteeseenko? Mikä on syy, jos seksihalut muuttuvat merkittävästi? Mitä tehdään jos seksihalut eroavat puolisoiden välillä merkittävästi? Kuinka tällainen suhde jatkuu?
parisuhde-pihtarit?
Tretta
101720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mä en tohon oiken osaa mitäään vastata. Mut meillä on niin et mä haluaisin joka ilta, mut välillä mies ei jaksa. Se johtunee työstä ja univeloista. Mutta puutteessa en joudu elämään. Jos seksiä saa viikossa 5 kertaa,niin hyvin menee. Joskus se on se 7 kertaa,et joka päivä. Et seksi on meillä päin aina ollut kunnossa,eikä aina saa kinuta,vaan saa siinä nyt päivän parin tauko olla. Ollaanhan me pärjätty lapsenakin ilman seksiä. :)
tähän poppakonstia, ei se niin yksinkertaista olekkaan
aina ei vaan jaksa innostua 10 vuoden jälkeen. On pidempiäkin kausia, jolloin ei tehdä mitään. Syitä on vaikka mitä. Ja sitten kun sille päälle, minä siis, tulen, voidaan naida vaikka neljästi päivässä, viikkojakin kerrallaan. Mieshän olisi aina valmis, mutta minä en. Mutta sitten saapikin kunnolla kerralla. Sillonhan sitä pitää nussia, kun siltä tuntuu eikö vain?
tottakai seksiasioita pitää vaalia samalla lailla kuin suhdettakin,jotta se pysyy hyvänä.tämä on mielipiteeni!sillon on puhuttava jos joku mättää,turha on odottaa ja ainakaan valittaa jos puoliso ei ymmärrä.pitää hakea ja keksiä virikkeitä YHDESSÄ!seksileluja mitä vaan..onhan aikoja että ei vain kiinnosta esim.jos on raskaana tai sairastuu tai jotain..kyllä puhuminen kannattaa!!hyvä puoliso ymmärtää tai voihan aina erota tai pysyä ja olla sinkku,se mielestäni huonompi vaihtoehto.
joka sammuttaa naisten seksihalut.
Se on hääkakku.
toi oli hyvä... :)))
Syy selvisi edelliseen 5 kk selibaattiin, nainen ei kostu tarpeeksi ja kun kuivuu tarpeeksi niin alkaa sattua.
Aikaisemmin sain kuulla syitä: väsyttää, ei viikolla, aikainen herätys aamulla jne... kuitenkaan koskaan päivällä emme harrastaneet seksiä.
Nämä ihmiset jotka tunnustavat ongelmakseen...Olen tuoreessa muutaman kk:n suhteessa jo törmännyt tähän ongelmaan että itse haluaisin enemmän kuin miesystäväni,vaaranmerkit huomasin jo alkuvaiheessa seksin hiipumisesta suhteessa mutta ajattelin vain et kyllä se tästä viristyy kun tutustutaan paremmin mut toisin on käynyt hiipuu pian niin että sammuu kokonaan...
miestä jos et saa munaa. naisilla se on tosi helppoa. siis munan saanti. pitää olla susiruma tai tosi lihava jos ei saa melaa mekkoon ku sitä haluaa.
Aivan totta puhut.Meil vaikea tilanne kun mies ei halua sexiä kuin pari kertaa kuukaudes ja silloinkin vain krapulas.Mielestäni olen ihan sexikäs,vieraisiin en lähe.Pitäis varmaan hankkia sauva iltojeni iloksi.