Televisiolupamaksu nousee vuodenvaihteessa. Koko vuoden maksu kerralla maksettuna on ensi vuonna 224,30 euroa, kun se vielä tänä vuonna oli 215,45 euroa.
TV-LUPA
MAKSU NOUSEE
9384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ja nousee seuraavana ja sitä seuraavana vuonna jne. On ollu uutisissa jo pari vuotta sitte, että näin tulee tapahtumaan.
miten tää kotkaan liittyy?
ole televisioita, vai eikö siellä makseta lupia?
varmasti kumpaakin..noo bensa on halventunnu niin paljon..
bensalla toimivan telkkarin josta ei tarvitsisi lupia pulittaa?
ei muuta kun propelihattu päähän ja kehittelemään..taantumassa tarvitaan kehitystä!
valopetroolilla toimiva telkkari,kuva on oikein hyvä kun on tankki täynnä tavaroo,mut kun alkaa olee alle puolen tankin,nii kuva huononee hieman,sen takia tv luvatkin otan uusintoina,kun tv yhtiötkin lähettää ain uusintoja.se on jämpti nii.
Ei tarvitse mitään lupia maksaa. Katotaan pimeesti telkkua. Eikä avata ovvee edes naapurille.
Kännykkäähän saa katella ilman tv lupaa niissähän hienommissa on kuulemma tv. Eikös tietokoneella myös saa katsoa tv tä? Tai sitten tv tä? missä on vaan ne vanhan ajan viikset ainii mut se tarvii sen digipoksin jo vai tarviiko?