Palokkalainen mies kyseli keskisuomalaisessa miksi lähin energiajätteen keräyspiste on Kuopiossa?
Jos joku tuntee ko. henkilön kertolaa hänelle, että lähempänäkin kerätään. Ainakin Jämsässä on energiajätelaatikoita yhteisissä hyötyjätteenkeräyspisteissä.
Jos joku tuntee ko. henkilön kertolaa hänelle, että lähempänäkin kerätään. Ainakin Jämsässä on energiajätelaatikoita yhteisissä hyötyjätteenkeräyspisteissä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos omalla autolla viet niin ehkä jokunen litra polttoainetta kuluu. Kyllä mieluimmin tungen jätesäiliööni ja sitä tietä rottien pesäntekoaineeksi Mustankorkean kaatopaikalle. Etteikö rottia ole Mustankorkealla kun jätejyrä tiivistää niin hyvin? Kauhulla ajattelen lähiseudun asukkaita jos kaatopaikka suljetaan. Ruoka loppuu rotilta ja alkaa massivinen vaellus kohti lähintä mahdollista ravinnon lähdettä. Muistattako kuinka kävi Valkealassa kun kaatopaikka suljettiin.
Mitäpä väliä sillä on jos polttoainetta menee, vaikka vähän enemmänkin, kunhan saadaan jätteet kierrätykseen, sehän on pääasia.;))
Ps. Mehän pelastamme maapallon ilmaston, kun niin olemme päättäneet,*reps*
Kuopioon mä olen aina energiajätteeni vienyt,olen aina kannattanut Vihreiden aatteita, maksoi mitä maksoi.