Tokiosta Naritaan

1.matka

Lähden Tokioon ensimmäistä kertaa, asun Akasake-mitsuke metroaseman lähellä.
Kysymys: Miten ehdin FInnairin koneeseen Naritaan maanantai aamupäiväksi , kone lähtee
klo 11.00
Metro- juna Tokion asemalta Naritaan- lähtöselvitys noin 2,5h ??????, miten on taksin saanti ruuhkat arkiaamuna??

Kiitos

5

1907

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naritassa

      Taksi on todella kallis. Voi maksaa lähes 200 euroa. Miksi et tule Naritaan jo edellisenä iltana ja yövy lentokenttähotellissa. Lentokentän läheisyydessä on monia edullisia hotelleja. Esim Holiday Inn Tobu Narita maksaa 50-60 euroa/2 hengen huone. Aamulla ilmaisella hotellin bussilla 5 min suoraan terminaalin eteen. Ei huolta ja stressiä myöhästymisestä.

    • ehtii hyvin

      Helpointa mennä junalla, se ainakin menee luvatussa ajassa, itse olen mennyt usein bussilla Yokohamasta ja sekin on aina ollut kyllä siihen aikaan perillä kun on aikataulussa ilmoitettu. Ja juuri samaan aikaan lähtevällä Finskillä olen kanssa mennyt. Jos ei ole mitään kolaria sattunut niin kyllä bussitkin tosiaan ovat ajallaan, taksia ei kannata edes harkita sen kalleuden takia. Kannattaa tietenkin varmuuden vuoksi varata HYVIN aikaa tuohon matkaan, eikä ajatella lähteä niin että on juuri se vaadittu pari tuntia aikaa kentällä. Käyt vielä viime hetken ostoksilla tai syömässä jos kentällä jää reilusti luppoaikaa (niin kuin meillä yleensä) :D.

    • toki

      myös käyttää limousinebussia, joita kulkee suurimpien hotellien ja Naritan välillä. Aikatauluja ja lisää sivulta http://www.limousinebus.co.jp/en/
      Aikaa kannattaa tosiaan varata riittävästi. Hyvää matkaa!

    • jokuvaantäällä

      Keisei-Ueno asemalta lähtee skylinerjuna n.puolentunnin välein Naritaan.Lippu maksoi 1500y eli todella halpa.Normaali juna joka taas pysähtyy joka asemalla maksoi 1000y.Itselläni kone lähti klo12 ja kerkesin todella hyvin.Ainoa vaikea asia oli nousta niin aikaisin.
      Akasake-mitsuke-asemalta pääset Ginzalinellä suoraan Uenolle ja keisei-ueno-asema on siinä vieressä n.100m.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2017
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1174
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1015
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      699
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      658
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      202
      600
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      455
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      438
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      422
    Aihe