940 D /TD

Eli olen katsellut josko löytyisi sopivaa ja hyväkuntoista D tai Td 940, mutta onko näissä jotain tyyppivikaa kansissa tai luulenko vain. Sattunut silmiin, kun on joku myynyt kyseisiä malleja ,niin usein ostajat kysyy kansista.

Mittariston viathan niissä on ollut yks riesa, kait aina, mutta luulen ,että ainakin kori kestää jos ei muu.
3371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaverin temppuilua 740 td mallien kanssa seuratessa olen huomannut et nestettä vuotaa millon mistäkin ja sitten poltetaan kansipahvi jne.Mutta kun en tunne 940 malleja niin liekkö sama kone kun 740 malleissa.
Hyvää uutta vuotta kaikille volvomiehille!

Äänestä

itselläni tollainen tdi kilsoja vasta 610tkm. ilman ogelmia olen ajannut tuolla 30tkm. ainut vika oli lohkolämpärin aturi mikä vuosi. 3€,n korjaus, ja vuoto loppui siihen.740 sarja käyttää samaa konetta. vanhat taxit on turvallisia ostoksia. niihin on aikojen saatossa tehty hyvät huolot/korjaukset. huomioi vielä että hyvästä kannataa maksaa parempi hinta.

Äänestä

artikkeli "Tarkan euron autoilija" Sanomalehti-karjalaisesta 13.1.2009 s. 17.

Tässä voisi autoalan toimittajillekin olla vinkkiä myös noihin iänikuisiin kannattavuusarviointeihin ja ylipäätään testien merkitykseen. Niistähän puuttuu aika- ja km-määrätekijä. Ja kuitenkin käytännössä me kaikki ajamme enemmän tai vähemmän käytetyillä autoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


///////////////////// kirjoitti:

Eli olen katsellut josko löytyisi sopivaa ja hyväkuntoista D tai Td 940, mutta onko näissä jotain tyyppivikaa kansissa tai luulenko vain. Sattunut silmiin, kun on joku myynyt kyseisiä malleja ,niin usein ostajat kysyy kansista.

Mittariston viathan niissä on ollut yks riesa, kait aina, mutta luulen ,että ainakin kori kestää jos ei muu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu