Jakkaran lämmitin

Kuka tietää mikä tämä on: Istuinlämmittimen yhteydessä verhoilun sisältä löytyi 2 piuhaa (musta ja sininen) päässä musta "mutikka" joka oli poksahtanut.
Lämmitin ei toimi.
Epäilen termostaatiksi, jos on, niin onnistuuko vaihto jos otan samanlaisen vanhasta penkistä?
(saab 9000 -92)
3526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se "mutikka" ei ole termari vaan lämpöanturi.
Saat lämmittimen toimimaan vaihtamalla samanlaisesta toisen anturin.

Äänestä

säädettävät penkinlämmittimet? Mun penkeistä löytyy myös noi johdot, ne tulee penkin sisältä eikä johdon päissä ole mitään, luultavasti katkaistu.
Mihin niitä oikein käytetään?

Äänestä
  • nyt on pylly lämmin, vastuslanka oli poikki yhdestäkohti.
    Aluksi hirvitti alkaa repiä pois vastuselementin superlonia, mutta säkällä aloitin oikeasta kohdin niin ei tarvinnut koko penkkiä repostella.
    Säädettävät on, katsotaan miten se vaikuttaa kun se mötikkä ei ole pelissä.
    Kyllä näkee hyvin millä periaatteella auto on rakennettu, ei mitään kuttaperkaa. ajateltu myös korjaus tarpeita.
    On se mukavaa kun saa rassata, ihan totta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JaHu kirjoitti:

Kuka tietää mikä tämä on: Istuinlämmittimen yhteydessä verhoilun sisältä löytyi 2 piuhaa (musta ja sininen) päässä musta "mutikka" joka oli poksahtanut.
Lämmitin ei toimi.
Epäilen termostaatiksi, jos on, niin onnistuuko vaihto jos otan samanlaisen vanhasta penkistä?
(saab 9000 -92)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu