Kalastus käyttöön olis tarkoitus paattia katella.(heittokalastus pääasiassa)Minkälaisia kokemuksia porukoilta löytyy?Ei välttämättä tarvii olla just tuosta 590 myös 550 pro kiinnostaa.
Merellä liikutaan lähes koko avovesikauden ajan.
Merellä liikutaan lähes koko avovesikauden ajan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Osta vaan huoletta pois jos hiukankin kyseinen paatti kiinnostaa. Mikään erityisen muodikashan se ei ole mutta eipä kunnon kalaveneen tarvitsekaan. Konetehoksi ei kannata alle 60 hv:tä laittaa. Ennen keskolle siirtymistä noissa oli paljon 70 hv koneitakin. Itse ottasin nyt 70 hv suitsalla jos olisin ostamassa. Merikelpoinen peli.
Erittäin tukeva paatti, rekaa nätisti ja ennenkaikkea erittäin suuntavakaa pienillä nopeuksilla. Kalastusveneenä oiva työkalu. Pitää myös matkustajat kuivana.
Kulkuri-veneiltä löytyy myös sopiva malli Kulkuri 21. Nettisivuilta löydät lisää tietoa (www.kulkuri-veneet.fi)
Kulkurit on jäänyt huomaamatta syystä tai toisesta, malliltaan meikäläiseen silmään oikeenkin hyvin sopii.Missä hinnoissa nuo Kulkuri 21 perämoottori versiot ovat?
kannattaa varmaan tiedustella valmistajalta ja pyytää tarjous. Nettisivujen mukaan näyttää olevan joku tarjouserä nyt myynnissä.