Ristus armaha tai serihvi!!

Nelosen aikuisviihteen määrä alkaa jo ylittämään sietokyvyn, miten tämä anti-mikkis-sankari JAKSAA postata tätä samaa tuubaa tunnista toiseen, us-ko-ma-ton-ta!

Puolet on luettu jo vuosia sitten ja toinen puolikas on yhtä vanhaa soopaa tai muuten täyttä satua.

Grimmin veljet kyllä kalpenee P. Nelosen rinnalla.
8269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

penttisaurus ei ole ihminen vaan papukaija. Nehän jaksaa toistaa tolkuttoman kauan mitä niille on opetettu.

Äänestä

Imho sinäkin voisit pitää pääsi välillä kiinni. Aamusta iltaan raapustelette kumpikin turhia viestejä.

Äänestä
  • Minulla on nyt loma mutta Nelonen jatkaa lähes samaa tahtia vuodesta toiseen. Sen verran on välillä poissa että käypi löysän ripulipaskan väntämässä.

    Äänestä

Kyllä sun paskan suoltamista on tääkin palsta täys, sääliksi käy, hommaa elämä, ei se linux ny niin hyvä oo että siitä kannattaa tehdä elämän tärkein asia.
Vittuuko se kelleen kuuluu mitä kukin käyttää, tollasset "tää on paras, tätä mäkin käytän" idiootteja tuntuu olevan joka paikassa.

Äänestä
  • että kuka saa käyttää mitäkin. tai kyllä pentti mutta mielestäni exergy otti kantaa pentin jatkuvaan valehteluun. mulle henkilökohtaisesti on yks hailee kuka käyttää mitäkin mutta se että VALEHDELLAAN mm. väittäen linuxia laittomaksi nostaa kyllä munkin karvat ja niskavillat pystyyn

    Äänestä

  • Juupa joo, en ole kieltänyt etteikö Linuxissa olisi vikoja mutta en myöskään ole painostanut ketään sitä käyttämään. En myöskään oikeassa elämässä tyrkytä Linuxia kenellekään, kerron kyllä siitä vaihtoehtona mutta tiedän ja ymmärrän että halun pitää lähteä käyttäjästä itsestään.

    Eniten mua vituttaa toi Pentti alteregoineen jotka puhuvat ihan puutaheinää Linuxista, suoranaista valehtelua joka näyttää teikäläiseenkin uppoavan.

    Missähän käyttöjärjestelmässä EI OLISI ongelmia, sellaista ei ole vielä keksittykään. Valitettavaa jos jollakulla on enemmän kuin jollakin toisella mutta sellaiselle ei mahda mitään. Kyllähän toisilla on autonkin kanssa enemmän epäonnea kuin jollakin toisella vaikka olisi täsmälleen sama merkki ja malli.

    Linux ei mitenkään ole elämäni tärkein asia mutta on sen sijaan ehkäpä tärkein harrastus, en todellakaan aio sietää näiden eräiden puupäiden valheellisia provokaatiokirjoitelmia vastaan panematta. Täysin riippumatta sinun mielipiteestäsi.

    Pyöriikö sinunkin pihallasi windowsilla toimiva ydinvoimala?

    Äänestä

tässä piti olla 2:44 postattu viesti mutta eipä ole näkyvissä

Äänestä

Vanhaa uutista pukkaa tosiaan ja nyt viime päivinä apua aloitelijoille palsta on ollut ahkera pommituksen kohde noille vanhoille "uutisille".

Tänää sitten jo poistinkin koko viestin kun oli jo massapostauksen tapainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


exergy kirjoitti:

Nelosen aikuisviihteen määrä alkaa jo ylittämään sietokyvyn, miten tämä anti-mikkis-sankari JAKSAA postata tätä samaa tuubaa tunnista toiseen, us-ko-ma-ton-ta!

Puolet on luettu jo vuosia sitten ja toinen puolikas on yhtä vanhaa soopaa tai muuten täyttä satua.

Grimmin veljet kyllä kalpenee P. Nelosen rinnalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu