31 12 -2008, viimenen selevä päivä

åpoi

siis tämän vuojen -08 viimenen viinaton päivä alkaa, eikä oo kohmasta havaintoa tässä pirtissä

ens vuonna tod.näk. elämä jatkuu ilman päihteitä

RAITISTA UUTTAVUOTTA tasapuolisesti

7

631

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Spriten voimalla

      Nyt kun näyttää siltä, että raittiudesta on tullut tapa niin mitä sitä hyvää tapaa lopettamaan.

      Raittiina päivä kerrallaan, tänäänkin :)

    • Tipatta

      Viides päivä ilman huikkaa ja siitä kolmas antabus-pirtelön avustamana.

      Outoa kun ei ole yhtään ontto olo tai mitään omituisia haparoivia tuntemuksia. Aamu lähtee käyntiin ihan pirtsakasti ja janoon on jääkaapissa vichyä ja tuoremehua ja itse tehtyä kotikaljaa joulun jäljiltä.
      Normaalisti on tällä pariskunnalla mennyt iltaa kohti pullo-pari Jormaa, säännöllisesti joka päivä. Viikonloppuna vahvistettuna vielä Suomi-viinalla.
      Toissapäivänä puolison tuoma Jorma-pullo on vielä puolillaan, eipä ole toinenkaan yksiksensä viitsinyt lipitellä kun lasillisen iltaisin.
      Esimerkki auttaa silleen huomaamattomasti, luulen.

      Toivottavasti kohti parempaa huomista ja uutta vuotta ollaan menossa...

    • vietetty vuosi alkaa olla lopuillaan ja senverran mukavasti on mennyt että samaalinjaa aion jatkaa tulevana vuonnakin,tupakalle ja alkoholille sanon Kiitos Ei.

      Kiitos teille ketjukaverit palstalla viettämästänne ajasta ja sheriffille omat Kiitokset siitä että olet tämänkin vuoden jaksanut palstaa valvoa,mikä ei aina suinkaan ole helppoa ollut,onhan meitä palstalaisia niin monen sorttisia ja vielä palkattomana olet työtäsi tehnyt.

      Toivon kaikille palstalaisille vuodelle 2009 Terveyttä,Raittiutta sitä haluaville ja yleensäkkin Onnistumisia niissä toiveissa ja haaveissa mitä kenelläkin sitten lieneekään.

      Hyvää Uutta Vuotta kaikille.t pörri

    • Selevistäpäin katselen koiran kanssa ens yönä ko raketit lentelee vaakatasossa, on meinaan niin pirunmoinen tuuli täälläpäin, voishan tuota ihtekkin vähä pamautella..

    • Oskari2

      Pauke on jo alkanut. Yritetään valvoa vielä muutama tunti. Kun juo vahvat "saludot", niin pysyy hereillä.

    • Eiköhän tämä loppuvuosikin mene raittiina, kun alkuvuosikin on mennyt tähän päivään asti. Normaali pauke alkoi tuossa illansuussa, vaikka lunta tulee vaakatasossa.
      Hyvää Uutta Vuotta !

    • ma-sa

      Raittiina päättyy vuosi 2008 ja samaa linjaa jatkan tulevanakin vuonna.Voikaahan hyvin!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      77
      958
    2. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      73
      822
    3. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      567
    4. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      42
      561
    5. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      45
      533
    6. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      4
      516
    7. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      158
      502
    8. Ei mulle kelpaa kukaan muu...

      Kuin "hän"
      Ikävä
      26
      481
    9. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      132
      472
    10. Kaipaisin kainaloosi

      Emme voi jatkaa sillä tavoin, mutta silti sinua. -naiselta miehelle
      Ikävä
      45
      439
    Aihe