siis tämän vuojen -08 viimenen viinaton päivä alkaa, eikä oo kohmasta havaintoa tässä pirtissä
ens vuonna tod.näk. elämä jatkuu ilman päihteitä
RAITISTA UUTTAVUOTTA tasapuolisesti
31 12 -2008, viimenen selevä päivä
7
607
Vastaukset
- Spriten voimalla
Nyt kun näyttää siltä, että raittiudesta on tullut tapa niin mitä sitä hyvää tapaa lopettamaan.
Raittiina päivä kerrallaan, tänäänkin :) - Tipatta
Viides päivä ilman huikkaa ja siitä kolmas antabus-pirtelön avustamana.
Outoa kun ei ole yhtään ontto olo tai mitään omituisia haparoivia tuntemuksia. Aamu lähtee käyntiin ihan pirtsakasti ja janoon on jääkaapissa vichyä ja tuoremehua ja itse tehtyä kotikaljaa joulun jäljiltä.
Normaalisti on tällä pariskunnalla mennyt iltaa kohti pullo-pari Jormaa, säännöllisesti joka päivä. Viikonloppuna vahvistettuna vielä Suomi-viinalla.
Toissapäivänä puolison tuoma Jorma-pullo on vielä puolillaan, eipä ole toinenkaan yksiksensä viitsinyt lipitellä kun lasillisen iltaisin.
Esimerkki auttaa silleen huomaamattomasti, luulen.
Toivottavasti kohti parempaa huomista ja uutta vuotta ollaan menossa... vietetty vuosi alkaa olla lopuillaan ja senverran mukavasti on mennyt että samaalinjaa aion jatkaa tulevana vuonnakin,tupakalle ja alkoholille sanon Kiitos Ei.
Kiitos teille ketjukaverit palstalla viettämästänne ajasta ja sheriffille omat Kiitokset siitä että olet tämänkin vuoden jaksanut palstaa valvoa,mikä ei aina suinkaan ole helppoa ollut,onhan meitä palstalaisia niin monen sorttisia ja vielä palkattomana olet työtäsi tehnyt.
Toivon kaikille palstalaisille vuodelle 2009 Terveyttä,Raittiutta sitä haluaville ja yleensäkkin Onnistumisia niissä toiveissa ja haaveissa mitä kenelläkin sitten lieneekään.
Hyvää Uutta Vuotta kaikille.t pörriSelevistäpäin katselen koiran kanssa ens yönä ko raketit lentelee vaakatasossa, on meinaan niin pirunmoinen tuuli täälläpäin, voishan tuota ihtekkin vähä pamautella..
- Oskari2
Pauke on jo alkanut. Yritetään valvoa vielä muutama tunti. Kun juo vahvat "saludot", niin pysyy hereillä.
Eiköhän tämä loppuvuosikin mene raittiina, kun alkuvuosikin on mennyt tähän päivään asti. Normaali pauke alkoi tuossa illansuussa, vaikka lunta tulee vaakatasossa.
Hyvää Uutta Vuotta !- ma-sa
Raittiina päättyy vuosi 2008 ja samaa linjaa jatkan tulevanakin vuonna.Voikaahan hyvin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845850Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243497- 1572023
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2231938Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1701697Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21980- 64964
Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917