Läänin juhlat

kateellinen

Eikö olisi ollut sopiva sauma tässä taloustilanteessa näyttää esimerkkiä ja säästää, eikä lääninhallituksen (maaherran) järjestää vuoden vaihteen juhlia nyt lainkaan. Mutta ei, pitäähän "isokenkäisten" saada juhlia taas kerran yhteiskunnan laskuun. Osin samat henkilöt, jotka juuri olivat linnan juhlissakin.

Kyllä kansa maksaa....

1

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kai Kaihomieli

      Kyllä rouvien pitää päästä esittelemään uusia vaatteitaan kerran vuodessa ihan omassa läänissäkin. Sen verran olemme me heille velkaa.

      Ajatelkaa minkä työn nämä politiikan virtuoosit ovatkaan tehneet eteemme ajatellessaan ja valvoessaan etuamme kaikissa viisaissa ja ehdottoman järkevissä ratkaisuissaan, joissa he ovat pitäneet vain oman maakuntansa ja omien äänestäjiensä puolia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe