hiustropiikki

Hei!
Kuulisin mielelläni kokemuksia kyseisestä kampaamosta ja erityisesti koulusta.
62333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kannattaa mennä OIKEAAN kouluun

Äänestä
  • ovat huoria, mutta kaikki huorat eivät ole partureita!

    Äänestä

  • Löytyisikö oikein kunnon tietoa koulusta

    Äänestä

  • Parturit kirjoitti:

    ovat huoria, mutta kaikki huorat eivät ole partureita!

    aikanaan Kausalassa 80-luvulla. Hiusten leikkuu ja ratsastus 70mk!

    Äänestä

Moikka.

Itse olen käynyt pari kertaa kyseisessä kampaamossa, en tiedä koulusta faktaa, kuulopuhetta kylläkin

Kampaamosta sen verran että kielimuuri siellä on suuri. Olen itse käynyt n.3 kertaa kyseisessä paikassa aikoinani ja näistä 3:sta 2lla kerralla tukastani tuli kaamea. Suurinosa JO SILLOIN (kuullut että tahti vaan kiihtynyt) olleista kampaajista oli ulkomaalaisia, ei sekään haitannut minua, siksi suostuin kun ehdotettiin liikkeessä, mutta kun näillä ulkomaalaisvahvistuksilla ei tarvitse olla suomenkielen taitoa niin sitten tuli ongelmia. Värit oli ehkä vähän sinne päin, mut ei kuitenkaan... On hyvä että anntaan kaikille mahdollisuus tehdä töitä mutta itse en enää mene leikkimään hiusteni kustannuksella kun ei ymmärretä toiveita. Kaikella kunnioituksella...Kouvolastakin löytyy monen monia kampaamoita joten suosittelen jonnekin muualle menoa. Omassani olen useamman vuoden jo viihtynyt. Juttu luistaa ja samalla kielellä.
Jokaisen oma asia minne menee, mutta jos Hiustropiikkia mietit,toivon että osaat venäjää

Äänestä
  • Kiitos. Itse kanssa katsoin kotisivuilla, että moni on ulkomaalaistaustainen kampaaja. Hyvä kuulla vähän kommentteja, kun itse en ole Kouvolasta ja mietin tuota koulua yhtenä vaihtoehtona, mutta ilmeisesti se ei ehkä ole paras.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


anna-leena.... kirjoitti:

Hei!
Kuulisin mielelläni kokemuksia kyseisestä kampaamosta ja erityisesti koulusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu