carinan kytkin narisee

onkohan se tosiaankin ihan normaalia että carinan kytkin pitää sellasta outoa narinaa aina liikkeelle lähtiessä? käytin autoa huollossa ja sanoivat että se on normaalia, mutta onko näin?!
3558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

samanlainen ongelma. voi olla tyyppivika. Sehän pitää outoa narinaa ja kolinaa?

Äänestä
  • Joo ,ei muuta.

    Äänestä

Oma tojoni piti kans narinaa. Siinä oli neste kytkin. Vaihdoin sylinterin ( polkimen puoleisen ) ja narina loppui.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua!!! kirjoitti:

onkohan se tosiaankin ihan normaalia että carinan kytkin pitää sellasta outoa narinaa aina liikkeelle lähtiessä? käytin autoa huollossa ja sanoivat että se on normaalia, mutta onko näin?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu