sääliksi käy niitä, jotka ostavat vielä uusia vanhakoppaisia.
Uusi Ave kuin
eri planeetalta
103002
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
...reppanat joilla on aikaa murehtia moisia asioita ja vielä avautua niistä tänne.
vai oletko Tojokauppias?
Saattaapi vanhakoppanen dieseli olla parempi ajettava; uusissahan on se p..hanan sähköinen tehostus; että eipä innostuta liian aikaisin, saattaapi sääli muuttua katteudeksi.
maassa ei tuotakaan kaivata!
palkkasi kroonisen epäonnistujan Suki Fukin nyky("vanhan")aven pääsuunnittelijaksi. Mestaroi sen jälkeen vielä iissin tunnetuilla "taidoillaan". Eipä ihme että kaveri aikanaan siivottiin Saksan autoteollisuuden nurkista vähän hätäseen.
Nyt on onneksi johtoportaan papoilla silmät auenneet ja panivat kyvykkään kaverin tällä kertaa hommiin.
Avensis on viime vuodet ollut Toyotan lippulaiva Euroopassa. Uuden malliston suunnittelu annettiinkin siksi tänne myös käytännössä. Hankkeen alussa 35 insinööriä kävi Japanissa keskustelemassa uuden mallin suuntalinjoista, mutta itse suunnittelu tehtiin Etelä-Ranskassa sijaitsevassa Toyotan ED² -muotoilustudiossa ja auton tuotantolinjathan sijaitsevat jo tutusti Isossa-Britanniassa.
Ei kai SukiFuki nyt kaikkea itse tehnyt. Mutta vastasi kokonaisuudesta. Kaverin onnettomuutta alleviivasi sekin kun antoi eurooppalaisissa lehdissä haastatteluja ja kertoi olevansa suuri HiFi:n harrastaja ja siksi panosti hirveesti aven audioon. Joo, panosti tekemällä helvetillisen rengasmelun ja laittamalla markkinoilta poistuneen C-kasettimankan kojelautaan. Surullinen epäonnistuja.
Hivin harrasta tietää kyllä miten autoon loihditaan äänentoisto. Auton äänenstoiston pitää paitsi pystyä känisyttämään radiota myös tekemään tulosta.
Ihmettelen mää. Olisikohan monikin jättänyt ostamata ellei oisi saanut kasettimankkua?
Uudet ovaalikeulat jyrää! Oujee!