..osaa vastustaa kiusauksia. Kuten vaikkapa kiellettyä hedelmää, pettämistä. Kun esimerkiksi joku komea Leijona uros tulee flirttailemaan tälle tytölle ja antaa mahdollisuuden tuntea itsensä taas naiseksi. Voi voi voi. Mutta, kalat tietävät tekevänsä väärin, kyllä, mutta he eivät osaa sanoa ei! Oppikaa sanomaan ei!
Minä myös, kun kalaneiti kerran olenkin..
Jumalan siunausta.
Minä myös, kun kalaneiti kerran olenkin..
Jumalan siunausta.
Vastaukset 11
Vanhimmat
...kalojen perusominaisuuksiin kuuluu laaja ja universaali sydän.Kun jousimies pettää seikkaillakseen ja leijona saadakseen ihailua,kalat taas uskoo vilpittömästi ettei se voi olla keneltäkään pois,jos/kun rakastaa useaa.
Eihän se olekaan keneltäkään pois vaikka rakastaisi/rakastelisi useampaa, vai onko?
HOHHOIJAA=))
Ja sitten parin päivän päästä käy ilmi, että Leijonan ainoa oikea rakkaus, oikein sydämen valittu ja Se Oikea on pelkästään hän itse!
Ihan turha olla otettu siitä että psyko-komeljanttari Leijona saattaa joskus joutua mielenhäiriöön ja hetken ajan keksiä ajankulukseen jotakin viehättävää vast.suk.puolen edustajasta. Ja sekin tapahtuu tod.näk. vain sen takia että kohde tykästyisi Leijonaan ja palvoisi tätä 100 x niin paljon kuin Leijona itse panosti alunperin asiaan.
Yhdenkään pussycattin vuoksi en omaa kultaani lemppaisi.
Toisaalta... Hän on nouseva Leijona. Ääh...
Oot ihan oikeessa, munhun kolahti ainaki. Kalat kait helposti myös pelkää satuttavansa toista, eikä siksi uskalla sanoa ei. Mutta loppujenlopux pettäminenhän satuttaa omatuntoa, sekä omaa että toisen, eikö? Vaikeeta jokatapauksessa, varsinkin jos toinen yrittää olla aina hyvä. Varsinkin jos se tuntuu lukevan ajatuksia...
Jumalan siunausta ja varjelusta.
Olen seurustellu leijonan kanssa 5 vuotta, mutta ihastuin kalamieheen, koska meillä oli se yhteinen haavemaailma, tunsin itseni naiseksi ja ihanaksi.pussasin kerran,virhe. Rakastan leijonaa!!
no..osaltaan totta,osaltaan ei..en ainakaan pettäisi vaikka joudunkin tilanteisiin missä olisi mahdollista..kunhan tietää mihin vetää sen rajan!nimittäin ihailijoita riittää..mutta oon nouseva skorppari..kai se antaa sitä vahvuutta vastustaa kiusauksia,ja auttaa olemaan suorempi..
Itse en pettäisi ikinä. Horoja on ja tulee olemaan aina, horoskoopista riippumatta.
Älähän mollaa kaikkia kaloja...Itselläni kyllä kuri ja pokka riittää sanoa EI!!!
Poikkeuksellinen, sinä olet ehkä elänyt rankan elämän, oppinut jotain, ja päättänyt muuttaa kaiken.
Vai mikä olet kuumerkiltäsi?
Vastoinkäymisiä (vainottiin, uhkailuja, henkeäni ja perhettäni uhattiin) yhdessä parisuhteessa oli, jopa niinkin pahoja, että jouduin turvautumaan poliisin ja oikeusaputoimiston apuun = lähestymiskielto. En uskaltanut yksin olla, enkä ulos lähteä (edes kouluun). Toki tämä on opettanut paljon ja nyt kun olen ja elän turvallisessa parisuhteessa aion pitää kynsin hampain kiinni :)