RAPU JA JOUSKARI

RAPU NAINEN ITTE VAAN

HEI KUINKA SOPII RAPU NAINEN JA JOUSIMIES YHTEEN HÄN VAIKUTTAA REHELLISELTÄ JA MUKAVALTA,KERTOKAA JOS KOKEMUKSIA..KIITOS ETUKÄTEEN!!!

9

1821

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päätti huutaa

      heti vuoden eka päivänä:).jouskari ja rapu voi sopia tai sitten ei.riippuu mitkä sun ympäröivät merkit on esim nouseva ja kuumerkki ja tietty monensta muustakin asiasta.paras neuvo on että otat selvää ihan itte irl,ei voi ulkopuoliset sua neuvoo.onnea sulle tän jouskarin kanssa ja onnea tulevalle vuodelle!.

      • rapu

        ei sovi sitten ollenkaan ja syynkin tiedät.
        koska hän on se joka ei osaa olla kanssasi.


      • pinjamin

        ite olen rapu eukkko ja korviani myöten rakastunut jousimieheeen.. harmillista siinä on se että meidän jututsta ei sitten koskaan tullut mitään :S


    • periaatteessa kuitenki

      jousimies ja rapu ei sovi yhteen, kun otetaan huomioon horoskooppi. ensinnäki vesi ja tuli sekä erilaiset luonnepiirteet.

      Mutta, loppujenlopuksi, olen huomannut että horoskoopi on loppujelopuksi vaa jotai oletushömppää, koska oon nyt jouskarimiehe kaa ollu auvoisat 9kk. Kokeile, arvele ja ylläty.

      • Rapu88

        Mulla oli kanssa 10 kk pituinen suhde Joukkarin kanssa ja kadun edelleen sitä päivää, jolloin jätin hänet. Ehdottomasti paras mies, vaikka meillä riitaa olikin.

        Nyt minulla on tapailusuhde toisen kanssa, mutta hän ei ole niin täydellinen kuin entiseni.


    • Sireeni

      Rapunainen ja jousimiesmies ei ymmärrä toisiaan yleensä ollenkaan. Rapu on kesän lapsi ja jousimies taas talvinen merkki. Eli reagoi yleensä eri tavalla asoihin. Tavallisessa arkielämässä on paljon soviteltavaa ennenkuin tulevat ollenkaan toimeen. Erilaisuus voi alussa olla mukavaa mutta jatkossa rasittavaa.
      Kokemusta on pitkästä avioliitosta.

      • rapu

        Aika outoa tämä ravun ja jousimiehen yhteensopivuus määritelmä... erilaisuudesta ei voi puhua samana päivänäkään, ainakaan omassa suhteessani jousimieheen. Olemme olleet yhdessä ja saman katon alla parisen vuotta ja parempaa sielunkumpania en voisi itselleni löytää. Pidämme samoista asioista, toinen aloittaa lauseen ja toinen lopettaa. Mene ja tiedä, mutta meillä ainakin homma toimii!


      • vm81
        rapu kirjoitti:

        Aika outoa tämä ravun ja jousimiehen yhteensopivuus määritelmä... erilaisuudesta ei voi puhua samana päivänäkään, ainakaan omassa suhteessani jousimieheen. Olemme olleet yhdessä ja saman katon alla parisen vuotta ja parempaa sielunkumpania en voisi itselleni löytää. Pidämme samoista asioista, toinen aloittaa lauseen ja toinen lopettaa. Mene ja tiedä, mutta meillä ainakin homma toimii!

        Itselläni oli ennakkoasenne ensin jousimies-mieheen joka kovasti yritti vaikutusta tehdä..aika pitkään meni, ennenkuin lämpesin ajatukselle..tai ehkä halusin vähän kokeilla, että kuinka äärimmäsyyksiin mies oli valmis menemään, että sai haluamansa huomion :)

        Olen huomannut, että ikä tekee aika paljon. En kymmenen vuotta sitten olisi voinut kuvitellakkaan miestä, joka on niin itsenäinen. Olisin varmasti roikkunut jalassa kiinni ja vaatinut enemmän aikaa ja huomiota. Mutta nyt mustasukkaisesta liitosta lähteneenä, nautin siitä saan omaa tilaa ja aikaa jousimieheltä.. mutta nyt olen huomannut tässäkin miehessä mustasukkaisia piirteitä :) Varmaankin hänellä ottaa luonnolle se, että en roiku vaikka hän kuin koittaa olla hurmaava :) Se kait ei ota selkoa siitä, että olenko lintu vai kala. Välillä hellittelen kovastikkin ja sit otan käsivarren verran etäisyyttä..ja jousimies ei tiedä mikä sihen iski ;) Se on niinku kissa pistoksissa..ja minä senkun nautin :) Sängyssä aivan uskomattoman mahtava!!!! Juuri oikeanlainen..nautiskelija..tosi intensiivinen..IHAN USKOMATON!!


    • MasterZeromus

      On ollut jouskari ihastuksia sinne tänne, sekä naisia että miehiä. No joo mutta heidän kuumerkkinsä oli useimmiten Härkä, Rapu tai Kalat, kerran vain Oinas. No se siitä kun ne ilmanmerkit vaan rauhaan jätetään niin kaikki hyvin on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      175
      6453
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1774
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1558
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1300
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      982
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      37
      928
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      897
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      839
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      235
      797
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      789
    Aihe