Kaikkea kokeiltu, onko poliisi viimeinen vaihtoehto?
Loppuun palan...
Loppuun palan...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siis mitä se sun ex tarkalleen ottaen tekee.
Onko teillä yhteisiä lapsia tai muita yhteisiä asioita joiden johdosta exälläsi on perusteltu syy olla sinuun yhteydessä.
Oletko ilmoittanut exällesi, ettet halua asioida hänen kanssaan. Tee se mieluiten kirjallisesti, eli pyydät, että hän jättää sinut rauhaan.
Jos hän ei jätä rauhaan, sinä voit vedota ilmoitukseesi.
Oletko ilmoittanut exällesi että hänen tulee jättää sinut rauhaan? Tee se, mikäli siihen on mahdollisuus.
Kannattaa ottaa mukaan, mahdolliset uhkaukset, ja nimittelyt ym. Jos semmoisia on.
tehdä, kun ei muuten mene perille. Kiitos neuvoistasi. :)
ensimmäisenä oteta yhteyttä. Kyllä tällaiset asiat pitäisi pystyä selvittämään ensin ihan kahdestaan keskustelemalla. Tottakai asianosaisen itsensä kanssa pitää ensin keskustella tilanteesta. Eihän hän välttämättä edes tiedä, että haluat hänen jättävän sinut rauhaan. Jos se ei tepsi, niin sitten kirjallisena. Jos sekään ei tehoa, niin sitten vasta poliisille.
Miten pääsee eroon vaikeasta exästä, joka ei edes ole oma? :D
puhumalla.
kultaseni... :) Kyllä mä tietäisin miten ongelmasta pääsee eroon, mutta en toivo semmoista kellekään...
Mutta eipä taida olla vaihtoehtoja, jos joku elää pilvilinnoissaan, luulee olevansa voittamaton, vaikka todellisuus on jotain ihan muuta. :D
ettei se olekin voittamaton? :D
hän ei ole tainnut vaan vielä huomannut sitä ;)