Vaasan väkiluku kasvaa

kuvassa tämän vuoden ensimmäinen uusi vaasalainen

http://www.pohjalainen.fi/uploaded/image/2009/1/1/po00dmyn.jpg
13850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

olevan kaunis! Kiitos kuvasta!

Äänestä

erottaa jo kauas kuka on vaasalainen

Äänestä

Vitsi kuin ruma onko se ihminen tai jokin eläin.

Äänestä
  • Ei tuo ole vaasalainen eikä Suomalainen, eihän se aasikaan synnytä hevosta vaikka menisi hevostalliin synnyttään.

    Äänestä

  • minkä näköisiä esiisiä sinullakin oli joskus! Sen jälkeen he lähtivät lätkimään ja tulivat tänne Pohjolaan pakolaisina ! Vai oletko luullut jotain muuta ?? Seinäjoen kautta kyllä mutta muuten ihan samat systeemit.

    Äänestä

  • aatu hiller kirjoitti:

    Ei tuo ole vaasalainen eikä Suomalainen, eihän se aasikaan synnytä hevosta vaikka menisi hevostalliin synnyttään.

    eivät ollut noin tummia,totta, ja yritä nyt hyvä mies muistaa että he juttelivat ruotsiksi ! Menikö talteen ? Ei saa olla noin huolimaton näissä asioissa ! Ja tällä palstalla on jo moneen otteeseen huomautettu siitä että "Suomalainen" EI tarkoita suomenkielistä !

    Äänestä

sille napshtaa täällä kuustonnia puhtaana käteen.

Äänestä
  • "Turusen pyssyllä" ammutaan tarkasti !!

    Äänestä

Lola Odusogan veroinen kaunotar!

Äänestä
  • luulempa että sinultakin menisi taju hetkeksi sen kauniin Lola:n kanssa, sen verran värikästä hommaa tämä nykyään.

    Äänestä

Helppoa on kuin heinänteko ,,,, meinaan jos ei mitään muuta osata kuin lapsia tehdä niin on helppoa, ei tarvitse osata maan kieltä eikä muitakaan tämän maan tapoja.

Äänestä
  • ole helppoa! Tarkoitit varmaankin "maan KIELIÄ" !!

    Entäs se kakaran teko ...onnistuuko se ??

    Äänestä

  • edes lapsia tehdä, hyvä niin.
    Säästyy mun jälkeläiset tonlaisilta vääräleuoilta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


,,,,, ,,,,, kirjoitti:

kuvassa tämän vuoden ensimmäinen uusi vaasalainen

http://www.pohjalainen.fi/uploaded/image/2009/1/1/po00dmyn.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu