elisan netti

metkun

asumme omakotitalossa kehäkolmosen ulkopuolella ja meillä on valitettavasti vain elisa toimiva netin tarjooja kokeilimme soneraa mutta ei toiminut netti senkään vertaa kuin elisa. me maksamme 8 megasesta liittymästä. nyt on taas ollut semmoinen päivä kun nettiyhteys on ollut ihan perseestä!!!!!! pöytäkone on ollut päällä viisi tuntia josta netissä noin tunnin.... läppärin yhteys toimii jotenkuten.leffoja olisi kiva katsoa mutta ei näillä nopeuksilla. ei kiinnosta. elisa vaan levittelee käsiä. voi voi tästä ilosta maksamme 49,95 euroa kuussa, nyt alkaa jo rauhallisella ukolla mennä hermo huonoon kuntoon. onneksi huomenna on tavallinen arkipäivä ja siltä elisasta saa jonkun puhelimen päähän ja saa avautua oikein huolelle. ottakaa kantaa jos muillakin on samoja ongelmia elisan verkossa.

4

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Langalla roikkuja

      Siellä langoilla roikkujia vapaapäivinä riittää ja jos kaikki on siellä katsomassa jotain TYPERIÄ elokuvia niin eihän täällä mitkään "kaistat" riitä.
      Mielestäni netille on tärkeämpääkin käyttöä.
      Operaattorien pitäisi rajoittaa netti TV n käyttöä.
      TV on elokuvien katselua varten.

      • pitää toimia

        jopas oli tyypillinen elisan puolustajan kpää kommentti. 1. laajakaistan pitää toimia kerta siitä maksetaan.

        2. sä saat tehdä omalla laajakaistallas mitä haluat, vaikka katsoa leffoja kerta maksat siitä.

        Elisalla on paska asikaspalvelu.


    • eli oliko eroa?

      > pöytäkone on ollut päällä viisi tuntia josta netissä noin tunnin.... läppärin yhteys toimii jotenkuten.l

      Tarkoitatko, että pöytäköneella on päässyt nettiin vain yhden tunnin aikana siitä viidestä tunnista, jolloin se on ollut päällä? Ja läppärillä pääsee kuitenkin koko ajan, mutta toimii jotenkuten eli ehkäpä hitaasti?

    • Anonyymi

      Kauanko kestää Telialla yleensä toimittaa verkkokaupan ostokset? Vai onko niin että myydään vaan enemmän? Kuin Jyrkikin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      178
      4140
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      27
      3127
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      26
      2818
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      59
      2711
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      55
      2640
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2585
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      11
      2320
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      86
      2045
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      147
      1949
    10. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      202
      1847
    Aihe