elisan netti

metkun

asumme omakotitalossa kehäkolmosen ulkopuolella ja meillä on valitettavasti vain elisa toimiva netin tarjooja kokeilimme soneraa mutta ei toiminut netti senkään vertaa kuin elisa. me maksamme 8 megasesta liittymästä. nyt on taas ollut semmoinen päivä kun nettiyhteys on ollut ihan perseestä!!!!!! pöytäkone on ollut päällä viisi tuntia josta netissä noin tunnin.... läppärin yhteys toimii jotenkuten.leffoja olisi kiva katsoa mutta ei näillä nopeuksilla. ei kiinnosta. elisa vaan levittelee käsiä. voi voi tästä ilosta maksamme 49,95 euroa kuussa, nyt alkaa jo rauhallisella ukolla mennä hermo huonoon kuntoon. onneksi huomenna on tavallinen arkipäivä ja siltä elisasta saa jonkun puhelimen päähän ja saa avautua oikein huolelle. ottakaa kantaa jos muillakin on samoja ongelmia elisan verkossa.

4

1013

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Langalla roikkuja

      Siellä langoilla roikkujia vapaapäivinä riittää ja jos kaikki on siellä katsomassa jotain TYPERIÄ elokuvia niin eihän täällä mitkään "kaistat" riitä.
      Mielestäni netille on tärkeämpääkin käyttöä.
      Operaattorien pitäisi rajoittaa netti TV n käyttöä.
      TV on elokuvien katselua varten.

      • pitää toimia

        jopas oli tyypillinen elisan puolustajan kpää kommentti. 1. laajakaistan pitää toimia kerta siitä maksetaan.

        2. sä saat tehdä omalla laajakaistallas mitä haluat, vaikka katsoa leffoja kerta maksat siitä.

        Elisalla on paska asikaspalvelu.


    • eli oliko eroa?

      > pöytäkone on ollut päällä viisi tuntia josta netissä noin tunnin.... läppärin yhteys toimii jotenkuten.l

      Tarkoitatko, että pöytäköneella on päässyt nettiin vain yhden tunnin aikana siitä viidestä tunnista, jolloin se on ollut päällä? Ja läppärillä pääsee kuitenkin koko ajan, mutta toimii jotenkuten eli ehkäpä hitaasti?

    • Anonyymi

      Kauanko kestää Telialla yleensä toimittaa verkkokaupan ostokset? Vai onko niin että myydään vaan enemmän? Kuin Jyrkikin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      131
      3950
    2. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3455
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      17
      3397
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3337
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      61
      3244
    6. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      49
      2991
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2905
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2657
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      74
      2628
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2377
    Aihe