Pitäisi saada ostettua jostain uudet suodattimet Electrolux Z7030 ilmansuodattimeen, mutta en löydä niitä mistään? Onko netissä joku paikka mistä niitä voisi tilata, tai sitten joku liike Tampereen lähistöllä?
Mistä Electrolux Oxygen Z7030 suodattimia?
juke
75936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itäkeskuksen Stockmannilta ja Gigantilta. Viimeksi syksyllä ostin.
Yritin etsiä netistä, en löytänyt.Tuo on kamalaa, kun ei tarvittavia osia löydy mistään sen jälkeen kun kalliin puhdistimen ostaa. Soittele kaikki alueesi kodinkoneliikeet läpi ja käske tilata, jos ei ole. Kyllä niitä varmaan hommataan sulle ja osta varastoonkin.
Kiitokset vastauksista. Olen itsekkin etsinyt netistä mutta eipä ole vielä tullut vastaan. Pistinkin sähköpostia yhdelle huoltofirmalle joka huoltaa noita Electrolux laitteita.
Naurettavaa että "varaosia" ei todellakaan ole saatavana oikeastaan mistään sen jälkeen kun laitteen on tosiaan hankkinut...
Pitää sitten ottaa yhteyttä suoraan Electroluxin maahantuojaan ja pyytää heiltä tukea jos huoltofirmasta ei varaosia löydy.
lähellä on Stockmann tai Gigantti? Pyydä että he tilaavat jos ei ole ennestään. Ai niin Helsingin keskustan Stocmannilta näitä saa myös.
Tampereella toimii kodinkoneiden huolto- ja varaosaliike Piketa. Sieltä on saanut ainakin Elixairin kaikkia suodattimia pesuaineita. Nettisivujen (www.piketa.com) mukaan pitäsi olla myös Electroluxin suodattimia. Firmalla on myös nettikauppa. Kaupassa olen saanut aina erinomaista asiakaspalvelua, eli jos suodattimia ei ole, niin luulisin, että tilaavat.
saa ainakin kodinykkösiltä. net anttilasta saa myös kun myyvät kyseisiä laitteita . sama suodatin käy 7010,7020,7030... ja joissain on se aktiivihiili suodatin vielä, joka käy mielestäni myös näihin kaikkiin.
Edullisimmin Netanttilasta, esim. pestävä malli 39,90e, helmikauppa.fi ja pussit.net, sekä tsoikkeli.fi edullisimmin aktiivihiilisuodattimia 30e:lla ja tavallinenkin alle 40e:n. Ollappa hyvä tiedoista !