Kulkeeko lentokentältä bussi tai juna Torremolinokseen.
Vastaukset 5
- hyvinkin
Juna ainakin on nopea ja kätevä,eikä maksa paljon mitään.Se menee aivan lentoaseman läheltä(lyhyt kävelymatka)ja vie aivan Malagan keskustan tuntumaan.Bussejakin menee,mutta itselläni ei ole niistä kokemusta,jotenka en osaa sanoa niistä sen enempää.Taxikaan ei ole huono vaihtoehto,eikä sekään maksa paljoa.
- don luis
torremolinoksen suuntaan.
- jebulis
don luis kirjoitti:
torremolinoksen suuntaan.
Niinpä.Tässähän tosiaan kysyttiin kulkuneuvoa kaupunkiin.Enpä tullut ajatelleeksi mitä kaupunkia tarkoitettiin.Sama siis pätee kumpaan suuntaan tahansa.
- nuukamies
jebulis kirjoitti:
Niinpä.Tässähän tosiaan kysyttiin kulkuneuvoa kaupunkiin.Enpä tullut ajatelleeksi mitä kaupunkia tarkoitettiin.Sama siis pätee kumpaan suuntaan tahansa.
oletteko menneet junalla Malagan lentoasemalta Fuengirolaan, meneekö junat usein ja onko junalla useita pysäkkejä Fuengirolan alueella?
- kukkija
nuukamies kirjoitti:
oletteko menneet junalla Malagan lentoasemalta Fuengirolaan, meneekö junat usein ja onko junalla useita pysäkkejä Fuengirolan alueella?
Tässä linkki, puolen tunnin välein menee junia (Origen: Aeropuerto, Destino: Fuengirola, Fescha: päivämäärä). Tai valitset viikonpäivän ja klo-ajan.
http://www.renfe.es/cercanias/malaga/index_horarios.html
Fuengirola on päätepysäkki, aikaisempi pysäkki on Los Boliches. Plano -kohdasta näet pysäkkikartan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062215- 103886
- 66823
- 46800
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21736Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha517716Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64615
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57551