Mikä on hyvää tyttöystävässäsi, puolisossasi, sinun kullassa?
Minkä yhden hyvän ominaisuuden kerrot sinusta itsestäsi?
Jotain sellaista molemmista minkä aiot muistaa myös tänä vuonna jokaikinen päivä.
Mun kulta tahtoo hyvää kaikille kohtaamilleen ihmisille, joskus hänet tosin ymmärretään väärin ja seuraa sotkua;)
Hmmm, hymy kai :) joka päivälle.
Minkä yhden hyvän ominaisuuden kerrot sinusta itsestäsi?
Jotain sellaista molemmista minkä aiot muistaa myös tänä vuonna jokaikinen päivä.
Mun kulta tahtoo hyvää kaikille kohtaamilleen ihmisille, joskus hänet tosin ymmärretään väärin ja seuraa sotkua;)
Hmmm, hymy kai :) joka päivälle.
Vastaukset 10
Vanhimmat
pitää minusta ja mut järjestyksessä. Siks mä rakastan mun tyttöystävää.
Positiivinen ja ytimekäs vastaus.. Ehkä sellain pikkasen imelä tai korni. Hih.
Nykyinen tyttöystäväni on avoin, rehellinen ja antelias. Jotain sellaista mihin en ole aikaisemmin tottunut ja alussa minun olikin vaikea uskoa tätä todeksi.
Tämä on meissä samaa, sillä olen itsekin ainakin rehellinen ja antelias, tuo avoimuus on joskus hakusessa, sillä olen edelleenkin aika varovainen aikaisemmista huonoista kokemuksista johtuen ...
Rakas vaimoni on ihana oma itsensä, joskus ärsyttävyyteen saakka, mutta aina rakastettavan söpöllä tavalla, ja hän antaa minun olla juuri tälläinen minä, ja rakastaa minua hyvine ja huonoine puolineni.
Minä olen huolehtivainen (vaikkakin hellyyden kipeä :)
jotain mitä muistan läpi elämäni... se piilee parhaillaan vaimoni kasvavassa masussa. ja mitä pyrimme molemmat koko ajan parantamaan, on hyviin asioihin keskittyminen, huonojen anteeksi antaminen, ja tulevaisuuteen tiiraileminen.
Ihanaa ja haasteellista Uutta Vuotta kaikille!
Minun söpöni on luotettava, fiksu, hassu, urheilullinen ja hyvänsydäminen :) enkä ikinä vaihtaisi häntä pois!
Muruseni on hyväntuulinen, nätti, ajatteleva, huumorintajuinen ja hassu, tykkää ihmisistä. Välillä räiskyy ja rätisee mutta sitten taas halii ja pussailee. Ihana paketti, jota en vaihtaisi kehenkään.
Monta muutakin hyvää asiaa voisin hänestä sanoa mutta tässä noin lyhyesti.
Itsestäni? Olen vahva, elämäniloinen ja lämmin sielu.
Näillä mennään tämä alkanutkin vuosi, taas yksi eteenpäin.
mut kun ei oo eikä eksiä viitti muistella.
ollut.
mussukka, joka ymmärtää, kuuntelee, välittää, rakastaa ja pahimmillaankin on rakastettava.
Erittäin pitkäpinnainen!
Olemme löytäneet aidon rakkauden jota emme aio hukata kylmään maailmaan:)
Minun kultani on epäitsekäs. Se on se rakastettavin piirre hänessä. Sen lisäksi hän on vahva, lojaali, rehellinen, järkevä, hassu, pehmoinen oikeista kohdista, huomioiva, tasapainoinen, tykkää minusta, seksistä ja koti-illoista.
Minä olen luotettava, rauhallinen, täsmällinen ja huolellinen, romanttinen, lämmin ja rakastava.
Siinä tais tulla molemmista useampi kuin yksi, mutta eipä kai tuosta ainakaan mitään haittaa ole, enemmänkin ois keksiny, varsinkin murusta..