AAMUPAHOINVOINTI

KUINKA ÄKKIÄ aamupahoinvointi alkaa, jos ihminen on raskaana...? (siis mitkä ovat teidän kokemuksenne?)
2221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No on hyvin yksilöllistä. Itsellä alkoi 7. raskausviikolla ympärivuorokautinen paha olo ja oksensin kuin saavista. Kaverilla taas ei ollut lainkaan huonoa oloa. Paha olo johtuu istukkahormoonin noususta ja yleensä alkaa siinä 6-7 viikon tienoilla, huipentuen 8.-11. viikolla. Hirmu yksilöllistä. Aamupahoinvointi on mielestäni p*skapuhetta koska itsellä aamuisin paras olo. Iltaisin karsein.

Äänestä

viikolla 8 ja loppui viikolla 24 ja oli AAMUISIN ihan karmea olo, että on niitäkin jotka kärsii aamupahoinvoinnista. Heti kun nousit sängystä niin oksennus lensi ja se oli siinä. (Siis vain onneksi tarvi yhden kerran oksentaa ja se oli siinä).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyy. kirjoitti:

KUINKA ÄKKIÄ aamupahoinvointi alkaa, jos ihminen on raskaana...? (siis mitkä ovat teidän kokemuksenne?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu