Helsingin halvimmat

Gawdson

Kyselisin teiltä viisaammilta ilhmisiltä, että mitkä ovat Helsingin halvimmat baarit/yökerhot oluessa?
Pari paikkaa tiedän missä on halpaa arkena, mutta missä on halpaa perjantaina/lauantaina? Entäpä missä on paras hinta/menosuhde? Kaupunginosalla ei ole hirveästi väliä, mutta saisi mieluiten olla 007XX alueella. Kiitos.

3

11840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yks bilettjä

      Helsinginkadulla/ Kalliossa/ Sörnäisissä on kaikista halvimmat tuopit joka päivä.

      007XX alue, Malmi ja lähistö? Suosittelen Malmin Tillikkaa ja Puksussa Istuvaa härkää.

    • tosi juoppo

      KALLIOSSA TIETENKIN!!!!!!bar 21,,roskapankki,,kulma baari,,,mambo,,,tenkka,,pääkonttori ja muut räkälät niist saa 2 eurol stobei ja kunnon matseja ja hyvin turpaan jos haluu matsia ottaa!!!

    • Hippi2

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      660
      2485
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1227
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1148
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      11
      1073
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      955
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      103
      905
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      99
      845
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      769
    9. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      35
      767
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    Aihe