pakatun musiikin parannuspiiri

mitä tuollainen tekee?
2415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kuulostaa hienolta paperilla, käytännössä tekee kompressoidusta musiikista entistä pahempilaatuista

Äänestä
  • Omistan pari mp3-soitinta joita mainostettiin juuri tällaisella piirillä joka "palauttaa mp3-musiikkiin siitä kadonneet yksityiskohdat"

    Pelkästään tämän lauseen takia mainosmies pitäisi viedä saunan taakse. Yksityiskohdat jotka ovat kadonneet digitaalisen pakkauksen takia, ovat tosiaan kahdonneet. Ei pakattuun musiikkiin voi palauttaa mitään sellaista mitä siinä ei ole.

    Onneksi tuon piirin voi kytkeä pois päältä. Päälle kytkettynä se kuulostaa lähinnä siltä kuin kytkisi yhtäaikaa ylitehokkaan loudnesin ja sterolaajentajan päälle. Alimmat ja korkeimmat taajuudet korostuvat voimakkaasti ja samalla stereokuvaa laajennetaan keinotekoisesti.

    Mukana tulleilla 50 sentin nappikuulokkeilla musa saattaa kuulostaa paremmalta mutta piiri korjaa lähinnä ala-arvoisten nappikuulokkeiden puutteita ja kunnon kuulokkeilla tulos on kammottava.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


öhm.. kirjoitti:

mitä tuollainen tekee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu