onko kellään kokemuksia keittiö ja muiden kiintokalusteiden teettämisestä puusepällä? onko hinnalla minkälaista eroa kun vertaa esim. nixiin tms?
hyvien tyyppien yhteystietoja otetaan kiitollisuudella vastaan...
hyvien tyyppien yhteystietoja otetaan kiitollisuudella vastaan...
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei kannata teettää sepällä ellei teetä jotakin erikoiskamaa mitä kalusteliikkeet ei toimita. Hinnat on niin pahasti kilpailtu kuralle.
Jos umpipuuta otat ja omaa ekstraa,asennus päälle ja haluat yksilöllistä palvelua ja toiveiden kuulemista niin sitten kannattaa.
Jos teet lastua,maalattua ämdeeäffää,laminaattia ym. peruskuraa niin oikea paikka on niksit,piksit ja kalustetukut.
Jos olet ostamassa halpaa keittiötä, lastu- tai muu hömppälevymatskusta tehtyä, keittiökalustustuksia on kumminkin monenhintaisia vaikka "laatu" noissa kaikissa on samaa luokkaa, vaikka hintaero saattaa olla melkoinenkin. jos haluat puusepän tekemän, siiskö puisen, niin pirkanmaalla on ainakin yks joka tekee puisia keittiöitä ammatikseen. Viialassa, puupää oy, kokeile sieltä. t. ukkeli
ja hienoja kalusteja tekeekin,aitoja puukeittiöitä ei mitään lastulevy rakennelmia.
http://www.puupaa.com/index.php?mID=101