Kuopion kaupungin ilotulitus ?

Tänä vuonna ei puijon suunnalta näkynyt yhtään rakettia. Ei ollut missään uutista että kaupunki olisi perunut ilotulituksen vai liekkö sitä enää suunniteltu ollenkaan. Taitaa kaupungilla mennä huonosti.. ?
7919
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miten niin perunut, onkos sitä joskus kaupunki järjestänytkään uutena vuotena? Korjaa jos olen väärässsä.

Eikös marraskuulla ollut yksi torin seudulla ja marketit kai jotain pitivät.

Äänestä
  • yleensä joka uusi vuosi on puijolta ammuttu raketteja. tuskin yksityishenkilöiden ampumia ne suurimmat ja näyttävimmät raketit. luulen että kaupungin ovat aina olleet...

    Äänestä

Miks helevatussa kaupungin pitäisi ampua rahaa taivaalle täydelliseen turhuuteen?????

Äänestä
  • Kunnallisveroprosenttiin 0,25 prosenttiyksikön ilotulitusverokorotus. Saataisiin kaupungille oikein kunnon ilotulitukset uutena vuonna. JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

    Äänestä

  • on pantu: magnum areena, saaristokatu, ym..

    Äänestä

  • turhempiinkin kirjoitti:

    on pantu: magnum areena, saaristokatu, ym..

    Saaristokadut ja Areenat ovat turhia joo mutta osattiin sitä ennenkin rahaa polttaa turhuuteen kuten...

    Kuopio-Halli, torinaluspysäköinti, moottoritie -70 luvulla ja Puijon torni -60 luvulla.

    Tuleva turhuus lienee tämä Kallansiltojen korotus.

    Mutta kaikki nämä jää pieneksi Nilsiäläisen turhuuden rinnalla: Tahkon korotus.

    Äänestä

Puijo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jitu kirjoitti:

Tänä vuonna ei puijon suunnalta näkynyt yhtään rakettia. Ei ollut missään uutista että kaupunki olisi perunut ilotulituksen vai liekkö sitä enää suunniteltu ollenkaan. Taitaa kaupungilla mennä huonosti.. ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu