Kioskiryöstö Parolantiellä
Tänään
172046
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
tänne.... tuo on vissiin sitä työperäistä maahanmuuttoa!
Hankkivat itse elantonsa eivätkä jää yhteiskunnan eläteiksi.
ompa rumia jätkiä...
Kiskahommiin meidän landeen.
ei tarvitse kuin naamaa katsoa niin näkee että huumeet ja väkivalta on toimintatapa
kuka sitten näiltä kaheleilta suojelee lapsia
suomessa on paha hyssyttely kulttuuri josta moni pahoinpidelty kärsii
on,oikein kuvat Hämeen Sanomissa? Onks nää ne uudet kiinteistön välittäjät, jotka aloitti vähän aikaa sitten täällä ????
Reilun näköisiä jannuja....?
on ne autiotalojen tyypit.
on sen verran rehdin näköisiä setiä, että ko. ala vois olla noitten kuvan herrojen leipälaji.
Kuvat varmaan pongattu asuntomessualueen tyhjiltä pihoilta.....?
Kuvat napattu HP-Kerhon nenänvalkaisuharkoista ja Hämeen Linna: 1000 vuotta muuttumatonta historiaa-tapahtumasta.
ne HPK:n Eestistä tulleet kohuvahvistukset Valeri ja Sergei Pääsiäinen. Ne asuu kai Ravikadulla, siinä Kerhon kämpässä ja odottavat vielä siirtopapereita HC Tartu Gumigiekosta.
Luultavasti eivät ole tehneet mitään pahaa, vaan kielimuuri on taas aiheuttanut veljeskansan miehille ongelmia, eikä lehdistökään tässä tapauksessa syytön ole......?!?!
FC Hämeenlinnan uusi topparipari romaniasta. Jäivät "kiinni" Hesassa, eli HJK hoiti miehet itselleen.....sääli. Ei oltu taaskaan tarpeeksi aktiivisia siirtomarkkinoilla.
Rasistisesti taas uutisoitiin kun ulkkari on EPÄILTYNÄ ryöstöstä. siis vain epäiltynä.
Tähän rasismiin on puututtava, en suvaitse mitään negatiivistä kommentiontia värillisistä ihmisistä. Olisi syytä jättää kertomatta eteenpäin jos joku huomaa maahanmuuttajan tekevän esim pienen näpistyksen, hänellä on kuitenkin omat syynsä tähän ja meidän ei ole syytä niihin puuttua.
näin vältämme rasistiset uutisoinnit lehdessä.
Jos joku on lehdistä saanut lukea maahanmuuttajien tekemistä raiskauksista, ei tästä pidä hämmentyä. Heillä on oma kulttuurinsa ja myös seksuaaliset
tarpeensa joita he ovat vain tyydyttäneet. Täytyy ymmärtää heitä ja ymmärtää myös se että he ovat kärsineet myös suomessa. raiskauksiin on syynä rasismi.
Suomalaiset naiset ajattelevat rasistisesti
eivätkä halua olla tekemisissä maahanmuuttajien kanssa. Tämä aiheuttaa sen että mustat veljemme eivät voi olla yhdynnässä naisen kanssa tarpeeksi usein. Silloin lähdetään väkisinoton linjalle. Asian ratkaiseminen on helppoa, älkää naiset olko rasisteja, kommunikoikaa eri rotuisten ihmisten kanssa. Niin minäkin naisena teen, en karsasta yhtyä mustaan mieheen.
Hämeenlinnasta on tehtävä aidosti monikulttuurinen paikka, jossa valtaväestö ja maahan muuttaneet ihmiset elävät sovussa ja keskinäisessä vuorovaikutuksessa keskenään.
Kioskiryöstöt eivät ole ongelma. Kun annamme heille tarpeeksi rahaa käyttöön niin ei tarvitse ryöstää ketään. Meidän on syytä katsoa nyt peiliin jos syyllistä etsitään.
Ja mitä pakolaiskeskukseen tulee, sellainen pitäis saada Hämeenlinnaan heti paikalla jotta emme olisi enään rasisteja kun tottuisimme tuohon erilaisuuden ihanuuteen.
vähän noloa laittaa nimimerkiks tyttö, jos olet mies? Tosin vielä nolompaa on, että jollain toisella palstalla tota ei ymmärretty provoks.
nämä paskahousu romanit jäivät kiinne...Ei muuta kun ketunhaaskasi jos edes kettu näitä kurjia paskoja syövät..voisvat sit miettiä hetken kannattiko vetää kättä likalta auki!!!!!
edes kettu syö. mutta veikkaanpa että tässä käy lopuksi niin, että veljekset hakevat turvapaikkaa ja löytyy joku porsaanreikä eikä heitä voi tuomita mistään. niin he jäävät tänne meidän iloksemme.
sen verran rupes taas vituttamaan, että kun ensi kesänä romanialaisesta autosta on tien päällä konepelti ylhäällä "teknisen vian vuoksi" ja yritän ajaa keskellä tietä huitovan miehen yli, joka sitten väistää autonsa taakse piiloon, niin sillä kertaa en enää anna asian olla, vaan ajan päiten. ihan sama sitten onko siinä joku rellu välissä tai ei...
sitä"sitä minä en tiedä" porukkaa.Ja taas on sinistä LM:ää tarjolla kun vuosi vaihtui.On vaan tarjottu väärälle tyypille.T::
Rattoriittojen kuningas.
siis ihan pimee mielipide!Saatana et raiskataan rasimin vuoksi,ku suomineidot ei anna pimpsaa!!HUH HUH!ei siinä mitäään et ne tänne muuttaa,mut maassa maan tavallla!eikä se o rasismia.keskustelen kyl suomalaisen,mustalaisen,ulkomaalaisen kans,mut jokaiselta vaadin käytöstavat!älä syyllistä "meitä" heidän raiskauksistaan vaan kantakoon karvakuonot itse vastuun teostaan!!