Eli miten onnistuu reenaus salilla yleisesti esim. näin alokas aikana ? saako otettua tonnikalat mukaan vai miten sais helpoiten edes vähän proteeineja ? onko aikaa käydä ? kiitos asiallisista vastauksista...
Sali reenaus ? sodankylä ?
3
425
Vastaukset
- sodankylään 9 pvä:n
päästä. Velipojalta kuulin että kyllä siellä pystyy reenaamaan, sali kyllä löytyy kuulemma ihan asiallisella varustuksella. Uskoisin että ensimmäisenä 1-2 viikkona ei paljon kerkeä reenaamaan mutta eiköhän se siitä sen jälkeen helepotu.
- Sivarimajuri
Todellakin kannattaa ottaa proteiinia itse mukaan, koska aluksi et pääse mistään mitään hakemaan ja ruokaakin saa liian vähän.
Jos olet tosissasi saliharrastuksen kanssa niin suosittelisin vaihtamista siviilipalvelukseen. Oma painoni ja kaikki tulokseni laskivat niin paljon etten viitsi edes asiaa enää ajatella.
Intissä ei pysty syömään niin paljon kuin tarvitsee. Saliharjoittelustakaan ei saa säännöllistä ja lepo ei ole riittävää.- rtgeag
No en oikeastaan ole kerennyt harrastaa vasta kun vähän yli vuoden salia ja kipeillyt välillä...etten niin tosissani ole salin suhteen vaikka olenki tosissani :). Pitää vissiin vaihtaa sivariin sitte, jos ei onnistu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit505385Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4164670Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483869KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1783301Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142546Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212312Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182178Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1522052- 1251980
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241489