Voihan leikkiä laskea mutta onko pakko ivailla? Kun kysytään kuulumisia niin siinäkin on joku piikki mukana. Voihan sitä puhella ihan tavallisia tällaisen silloin tällöin tuopin ottavan hampin kanssa ilman että tarvitsee letkautella että onkos tullut juhlittua, onkos taas uusi nainen kiikarissa tai onko pääkipeänä. Voisinhan minäkin sanoa että onkos tullut syötyä kun on taas tuo ahteri leventynyt ainakin pari tuumaa viime näkemältä. Mutta en viitsi kun se loukkaisi.
Miksi naiset ivailee?
Masa vaan
4490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Leikkiä voi laskea ,mutta jos naisella ei ole puhtaat jauhot pussissa tai muuten on epävarma olo ,niin hyökkäys on paras puolustus.
Asiasta toiseen ,ei muuten sullakaan ole itseluottamus kohdallaan kun ,sanot itseäsi hampiksi ja nimimerkkisi on Masa vaan.Voi sekin olla syynä osittain ,että nuo naisten sanomat tyhmyydet satuttavat ,etkä osaa heittää niitä omaan arvoonsa.
Aloitit nainen keskustelun oikealla tavalla, mutta pitipä viimeinkin heittää latkauttava sananen vetoamalla muutamiin mieltä alentaviin sanoihin.
Eikö nainen voi asiaansa käsitellä jättämällä kirvelevät viestit pois puheistaan, kertomalla pelkästään positiivisilla sanoilla. Sinä nainen varmaan tarkoitit hyvää, mutta lipsahdit muiden tavoin työntämällä suomalaisen miehen lihaan yhden piikin lisää. Tee uusi vastauksesi, mutta jätä yksikin piikki sivuun. Koulutan nyt sinua, kun ainesta sinussa näyttäisi olevan.
olet kuule jutellut väärien naisten tai väärissä paikoissa olleiden naisten kanssa. minä en ikinä letkauttele vaan puhun aina asiaa. totiseksi on monet sanonu, vaan ei ilkeäksi. meitä normaaleja naisiakin on vielä.
Yhdyn kirjoittajan kysymykseen: Miksi naiset ivailevat (useimmat)?
Sinä kirjoittaja ajattelet kuin minä? Miksi, miksi? Miksi näin on?
Tavallista keskustelua tai ystävällisiä mielipitteen vaihtoja ei tahdo syntyä, Joukossa on aina muutamia henkilöitä, jotka vain asettavat piikkejä lihaan ja etsivät likaa elämästä. Vanhan ajan hyvä keskusteluilmapiiri on tipo tiessään, on paljon loukaavia sanoja ja loukkaavia ihmisiä tässä maailmassa. Tekstiviestit ja nettikeskustelu ovat tuoneet esille ihmisen syvimmän minän, he saavat verhon takaa huutaa toisille ihmisille mitä vain (kuin pikku lapsi) jäämättä asiassa kiinni. Purkavat omaa pahaa oloaan viattomille ihmisille, kysyipä suomalainen mies mitä tahansa. Minä olen etsinyt fiksuja keskustelijoita ja tiukassa se näyttää olevan, te varmmaan olette sellainen. Itse uskon löytäneeni yhden sellaisen sydämellisen ihmisen vaihtamaan ajatuksia kanssani. Tämän vuoksi teen parhaani tukeakseni hänen hyvyyttään toisia ihmisiä kohtaan.