lähti just tilaukseen uusi arnada basic 2 (http://www.tehokaskone.net/ArnadaBasic2.html), nyt vaan tuli mieleen simppeli kysymys... tallentuuko tallennettu peli johonkin tiettyyn failiin/kansioon, jonka siirtämällä uuteen koneeseen, voisi peliä jatkaa samasta kohdasta. vai onko vaan aloitettava alusta?
Mites muuten pyöriikö GTA 4 tuossa arnadassa?
Mites muuten pyöriikö GTA 4 tuossa arnadassa?
Vastaukset 2
Vanhimmat
En ole aivan varma, mutta uskoisin, että tallennuksia ei voi siirtää toiselle tietokoneelle. En ole täysin erikoistunut tietokoneisiin, joten sinuna kysyisin tietokone-keskusteluista.
Itselläni on GTA IV ja ei se paljoa lagaa (paitsi kaikki high, windows media player alla). Itselläni tosin on hieman tehokkaampi kone. (2,7Ghz, Ati Radeon HD4870).
Voi olla, että lagaa High Grafiikoilla.
"En ole aivan varma, mutta uskoisin, että tallennuksia ei voi siirtää toiselle tietokoneelle. En ole täysin erikoistunut tietokoneisiin, joten sinuna kysyisin tietokone-keskusteluista. "
Tallennuksia voi siirtää. GTA tallentaa pelit Omat tiedostot kansiossa olevaan "GTA San Andreas User Files" nimiseen kansioon. Peli talletukset ovat tiedostoja joiden nimi on tyyliin GTASAsf1.b, GTASAsf2.b jne.
Eli asenna uudelle koneelle GTA SA, asenna päivitykset, mahdollisesti joudut käynnistämään pelin kerran ja poistumaan siitä takaisin Windowsiin jotta peli luo tuon "GTA San Andreas User Files" kansion.
Sitten voit yksinkertaisesti kopioida pelin talleutukset vanhasta koneesta tuohon kansioon, jolloin ne ovat nyt käytettävissä pelissä.
....
GTA IV:n laitteistovaatimukset:
Sinulla on siis uudessa koneessasi:
Prosessori: Intel Dual Core E5200 2,5GHz
Näytönohjain: Ati Radeon 4670 512Mb
Keskusmuisti: 4Gt DDRII 800MHz
GTA IV:n vaatimukset (vähintään):
Prosessori: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz (prosessorisi on enemmän kuin riittävä)
Näytönohjain: 256 MB ATI X1900 (näytönohjaimesi on enemmän kuin riittävä)
Muisti: 1.5 GB (Windows Vista) (Sinulla on 4 Gt muistia, eli enemmän kuin riittävästi)