voimavirtapistoke

miten kytketään voimavirtapistoke kaapeliin? lämminilmakehittimen kaapelissa on vain 4 napaa, ja eikös normaalissa voimavirtapistokkeessa ole 5?
31827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oikea kytkentä. Vanhat laitteet ei aina pelaa uusissa vvs varustetuissa systeemeissä.

Äänestä

Sähkömies tuon kytkee. Ja tietää myös miksi on vain neljä johdinta. On täysin normaalia, että tietyissä kolmivaihekytkennöissä on vain 4 johdinta.

Äänestä

siis neljä napaa. kolmessa virta ja yhdessä maa (sininen) kytke virtajohdot ja maan ja suojamaan voi yhdistää lenkillä. helppoa, kun osaa..juu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NFM_1 kirjoitti:

miten kytketään voimavirtapistoke kaapeliin? lämminilmakehittimen kaapelissa on vain 4 napaa, ja eikös normaalissa voimavirtapistokkeessa ole 5?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu