jumakekka,tilasin sen vauva lehden..ihan surkee opus kaikkinensa. keskittyi vaan rikkaiden sössötyksiin..no ,en raaskinu 2 plussaa tilata,mutta joulupukki toikin 2v lahjaks sen..jippii aattelin ekaks..mutta..kun luin ekan numben..ihan sontaa..sutta ja sekundaa.ennen se oli ihan sikahyvä lehti vaikken eess oottanu viel sillon (n.15v sitte).. nyt jauhavat siis aivan paskaa.esim "korvaako äänikirja vanhemman lukemisen???"
tai jotain vastaavaa kakkia.ei minua kiinnosta tollaset TUTKIMUKSET. halusin lehden mihin voi perehtyä ja lukea juttuja ihan hymyssä suin. jonkun munasoluluovutukset,tai kiinalaisten perhe asiat varmasti kiehtoo.huh.olis kiva tavata se uus toimittaja.sanosin parit valitut.
tai jotain vastaavaa kakkia.ei minua kiinnosta tollaset TUTKIMUKSET. halusin lehden mihin voi perehtyä ja lukea juttuja ihan hymyssä suin. jonkun munasoluluovutukset,tai kiinalaisten perhe asiat varmasti kiehtoo.huh.olis kiva tavata se uus toimittaja.sanosin parit valitut.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos haluaa vaan hymyssäsuin luettavia juttuja niin lue romaaneja. Mä kaipaisin vauvalehdiltä yleensäottaen vielä enemmän lääketieteellistä ja tieteellistä otetta. Saisi viimeisimpiä tutkimustuloksia ravinnosta, allergioista, sairauksista jne. jne. Ja mun mielestä on todella mielenkiintoista lukea munasolun luovutuksesta... miten joku antaa siinä lahjan mahdollistaakseen toisen ihmisen äitiyden. Ja mitä kaikkea siihen liittyy.
olla kaikkea tota tietenkin,,mutta siit on niin paljo poistunu kamaa ton täytteen takia et ihan itkuks laittaa.lahja munikset on jees juttu,mutta ei sen asian tarttee olla 3 sivuinen.. lehti on kuitenkin tarkoitettu ihan lapsiperheille mun mielest.. toki voin olla väärässä. etenkin jos se artikkeli olis kirjotettu asiallisesti,niin olis mielekäst ollukkin.minusta se oli jonkun harjoittelijan käsialaa.."olittin sitten suosioplla viikko ilman seksii..! Ai suosiolla?-kuului toisesta huoneesta.."!
jiihaaa...... tosi mahtavaa tekstiä.jos ei tohon pysty vaikka ihan omalla mielikuvituksella ni hyvin menee.
ennen lehessä oli lasten tarinoita,hauskoja kuvia ymym.. ei enää..
2plus on huonontunut todella paljon ja mainoksia koko lehti täynnä. Vauva-lehdessä oli joulukuussa kyllä mulle sopivaa luettavaa,kun oli monikkoperheistä,kun itse odotan kaksosia.
Vauva-lehti on minusta todella hyvä! Sitä ei tarvitsisi minun mielestäni muuttaa suuntaan eikä toiseen! Luen yleensä kyseisen lehden kannesta kanteen, kun useimmiten jokainen juttu on kiinnostava... ;)
9 kuukautta- lehteä
niin vauvasta kuin kaskplus lehdestäkin ja täytyy myöntää että kun ihastuin vauva lehteen niin että 9kk irtonro ostelun jälkeen tilasin sen nyt joulukuussa =)
t. onnellinen (rv39)
että nää lehdet käsittelee liian laajaa aihetta. Tyyliin odotus/leikki-ikä. Se on kumminkin aika suuri haarukka jos siinä käsitellään raskautta ja 6-vuotiasta lasta.
Kokonaisuus on repaileinen ja tuntuu, että maksaa ihan turhasta, jos esim odottaa ensimmäistä lastaan ja on kiinnostunut vain odotuksesta/vauvanhoidosta ja -tarvikkeista.
Aion vielä ostaa ton 9 kuukautta, josko siinä olis enemmän sitä odotus/vauvajuttua.