Ekaa kertaa ois tarkotus mennä Marmarikseen, eli onko lämmintä jo huhtikuun puolessa välissä tai loppupuolella? Vai saako palella villatakki päällä.
Kiitos vastauksista jo etukäteen :)
Kiitos vastauksista jo etukäteen :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olimme keväällä 08 huhtikuussa marmariksessa tulo oli 26.4. Olimme viikon, välistä tuli vettä ja ukkosti kovasti, mutta kyllä jokunen päivä oli tosi lämmin ja uikkarilla parvekkeella tarkeni.
Villatakki oli käytössä ainakin joka ilta ja yö.
Kaverini on asunut Marmariksessa yli 10 vuotta ja vakuutti, että vapusta lähtien on jo päivisin niin lämmin, että hyvin tarkenee altaalla makoilla:) Illaksi on hyvä ottaa se villatakki. Sateet/ukkoset ovat ihan tsäkästä kiinni, eivät mikään sääntö tosiaankaan.
Jos voit valita mene mieluummin huhtikuun loppupuolella. Olen usein ollut heti toukokuun alussa ja ei silloinkaan mitenkään ylikuuma ole. Riippuu tietysti ihan tuurista. Niin ja lämmin ja lämmin, toisille 20 astetta on lämmin, mutta ei se siellä niin lämpöseltä tunnu.